Nuo šeštadienio – su žieminėmis padangomis

Vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu, nes eismo sąlygos šiuo metų laiku yra kur kas sudėtingesnės nei vasarą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Primename, kad nuo lapkričio 10 d. šalies keliuose draudžiama važiuoti su vasarinėmis padangomis, o automagistralėse reikia sumažinti greitį.

Eismo sąlygos – sudėtingesnės

Važiuoti su vasarinėmis padangomis šalies keliuose draudžiama nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1 d.
Dygliuotas padangas leidžiama naudoti jau nuo lapkričio 1 d. Naudojant tokias padangas, ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.
Saugaus eismo specialistų teigimu, net ir nedidelė avarija paprastai pridaro daugiau nuostolių, nei kainuoja komplektas žieminių padangų.
Vairuotojai turėtų pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu, nes eismo sąlygos šiuo metų laiku yra kur kas sudėtingesnės nei vasarą.

Geriau pirkti naujas

Lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm. Patariama vengti įsigyti naudotas ir restauruotas padangas, nors kartais jos būna gerokai pigesnės.
Šiuo metu šalyje galima įsigyti net kelių dešimčių skirtingų gamintojų padangų.
Specialistai pataria rinktis jas pagal finansines galimybes, bet naujas. Naujos padangos gaminamos taikant modernesnę technologiją, jų protektoriaus guma minkštesnė, geresnis sukibimas su kelio paviršiumi, todėl jos būna saugesnės.

Dviratininkams ir pėstiesiems

Susisiekimo ministerija primena pėstiesiems, kad einant neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu būtina prisisegti atšvaitą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
Tamsoje važiuojant dviračiu, jo priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.
Dviratininkas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Neatsargumas gali būti lemtingas

Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvos keliuose jau žuvo 240 žmonių.
Mažeikių rajone šiemet įvyko 47 įskaitinės avarijos, kuriose buvo sužeistas 61 žmogus, trys žmonės žuvo.

2 Atsakymai į “Nuo šeštadienio – su žieminėmis padangomis”

  1. xxx parašė:

    O jai batu neturi irgi eini i lauka basom? :D

  2. Aloyzas parašė:

    Neturiu piningu padangoms. Mano mašinos padangos visos skirtingos ir vasarinės be protektorių. Pernai važiavau be nuotykių. Gal pavyks ir šiemet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto