Nuotolinio mokymosi metu nemokamas maitinimas nenutrūksta

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vyriausybei paskelbus trijų savaičių karantiną, dalis šalies mokinių mokosi nuotoliniu būdu – iš namų. Nepaisant tokio mokymosi būdo, mokinys, kuriam yra skirtas nemokamas maitinimas, turi jį gauti ir toliau.
Yra dvi tokio „nuotolinio“ nemokamo maitinimo alternatyvos: maistą mokiniui atiduoti kaip sausą davinį arba tai turi būti pagamintas karštas maistas, jei to reikalauja individuali šeimos situacija. „Santarvės“ kalbinti Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei mokyklų vadovai patikino, kad mūsų rajono mokiniai nemokamą maistą karantino metu gauna be trukdžių. Reikalui esant pagaminama ir karšto maisto, kurį mokinys gali išsinešti.

Priklauso nemokamas maitinimas

Nemokamą maitinimą Lietuvoje gauna visi priešmokyklinukai ir pirmokai, taip pat vyresnių klasių mokiniai iš nepasiturinčių šeimų. Šalyje nemokamai maitinama apie 90 tūkst. mokinių.
Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojos Rasos Andrulaitienės pateiktais duomenimis, nemokamą maitinimą gauna apie 1,9 tūkst. mūsų rajono moksleivių.
Maisto davinių reikia tik tiems vaikams, kurie mokosi iš namų. Pagamintas maistas dažniausiai aktualus tiems mokiniams, kurie auga socialinės rizikos sąlygomis ir namuose negauna šilto maisto.

Privalo pasiimti patys

Už nemokamo maitinimo organizavimą atsakingos Savivaldybių administracijos, kurios bendradarbiauja su švietimo įstaigų vadovais.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad šio karantino metu, kaip ir pavasarį, dažniausiai kartą per savaitę yra dalijami sausi daviniai.
„Pageidavimų dėl karšto maisto tiekimo sulaukiame retai ir tai dažniausiai būna mažesniųjų klasių mokiniai. Vyresniųjų klasių mokiniai daug rečiau išreiškia tokių pageidavimų. Jiems užtenka sauso davinio“, – kalbėjo A. Stonkus.
Pasak vedėjo, visi mokiniai, kuriems priklauso nemokamas maitinimas, privalo pasiimti jiems skirtus maisto davinius. Jų negali likti mokykloje. Vedėjas pastebėjo, kad mokyklų administracijos darbuotojams ar klasių auklėtojams kartais tenka ieškoti tėvų ir paraginti, kad jie atvažiuotų pasiimti mokiniams skirto maisto davinio.
„Net jei būtų gaminamas karštas maistas, jį taip pat privalu pasiimti patiems. Išskyrus tuos atvejus, jei šeima serga koronaviruso infekcija, tuomet mokykla privalo pasirūpinti mokiniui priklausančio karšto maisto pristatymu į namus“, – patikslino A. Stonkus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Nuotolinio mokymosi metu nemokamas maitinimas nenutrūksta”

 1. nu jo parašė:

  Ot gerai valkatom motkem-ne valgyt taisyt nereikia viskas uz kales gatavai padaryta,tik kriuskites ir perinkites

  1. Augis parašė:

   Gėdos turėtum

  2. Zita parašė:

   Labai teisingai bedarbiu tinginiu saika,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto