Nuotraukų apie žydų kultūros ženklus konkursas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė organizuoja nuotraukų konkursą „Lietuvos žydų kultūros ženklai“. Aktyvūs, mėgstantys fotografuoti žmonės kviečiami fiksuoti ir nepamiršti ne taip seniai šalyje klestėjusios žydų kultūros ženklų.
Apie sumanymą surengti tokį konkursą „Santarvei“ plačiau papasakojo Lietuvos žydų bendruomenės asistentė darbui su vietos regioninėmis bendruomenėmis Agnė Žilinskaitė.

Konkurso sąlygos
„Tikriausiai nėra miesto ar miestelio, kuriame nebūtų ženklų, liudijančių apie žydų bendruomenių ar iškilių asmenybių egzistavimą įvairiais istoriniais laikotarpiais. Siekdami atkreipti dėmesį į išlikusį žydų istorijos ir kultūros paveldą, dingusio žydų gyvenimo palikimo vietas konkrečioje vietovėje ir šių dienų žydų bendruomenės veiklą, kviečiame dalyvauti konkurse „Lietuvos žydų kultūros ženklai“, – taip į visuomenę kreipiasi ir konkurso tikslą pristato organizatoriai.
Pabrėžiama, kad dalyvauti gali visi, nepriklausomai nuo amžiaus, išsilavinimo ir kitų savybių.
Konkursui teikiamos autorinės, originalios nuotraukos ar fotomontažai, koliažai, kompozicijos ir kt. (kūriniai), kuriuose užfiksuoti iki šių dienų išlikę istoriniai ženklai, reiškiniai (žydų bendruomenių veikla, renginiai, tradicijos, šventės). Jie turi atspindėti (išreikšti) Lietuvos žydų kultūrinį palikimą Lietuvoje ir prisidėti prie tolerancijos skatinimo bei antisemitizmo ir neapykantos kurstymo mažinimo.
Kūrinių laukiama iki balandžio 30 d. Geriausieji bus paskelbti ir apdovanoti iki š. m. liepos 1 d. Siųsti darbus skaitmeniniu formatu reiktų pašto adresu: beigeliu.krautuvele@lzb.lt, įprastu formatu – Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės būstinės adresu: Pylimo g. 4, Vilnius LT-01117 (adresuoti Indrei Rutkauskaitei).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto