Nupynėme adventinį vainiką

Kunigas Klemensas Jaraminas popietės metu su mokyklos kolektyvu. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Artėjant šventiniam metui dažnai susimąstome apie praėjusius metus ir norisi, jog švenčių laukimas būtų prasmingesnis ir šiltesnis. Norėdami suprasti advento prasmę ir susitelkti didžių švenčių laukimui, šeštadienį kunigo Klemenso Jaramino kviečiami Pikelių Švč. Trejybės parapijos gyventojai susirinko į adventinę popietę „Nupinkime Adventinį vainiką“.

Popietės svarbiausias akcentas – pakviesti žmones per šventės laikotarpį papuošti ne tik namų vidų, bet ir išorę, ant namų durų pakabinant vainiką. Papuoštos durys ne tik gražiai atrodo, bet ir kviečia užeiti.
Vainikas simbolizuoja gerumą. Pamatę ji ant durų, svečiai žinos, kad yra laukiami ir bus šiltai priimti. Artimiesiems bus suteikta daug džiaugsmo ir geros nuotaikos, kai grįžus pamatys papuoštas duris.
Jau ir ankstesniais metais adventinės durys buvo papuoštos vainikais. Šiemet pakvietėme papuošti vainiku kiekvienas duris, o gražiausių adventinių durų šeimininkai bus apdovanoti.
„Adventinis vainikas sukasi ir sukasi ratu, kuris neturi nei pradžios, nei pabaigos, kaip ir mūsų gyvenimo ratas. Mes buvome visai neseniai susirinkę ir vėl susitikome čia prie adventinio vainiko“, – tokiais žodžiais adventinę popietę pradėjo kunigas.

Virgilija Švažienė (kairėje) su medžiagomis adventiniui vainikui pinti ir mokytoja Valerija Mažonienė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Popietės dalyviams kunigas papasakojo apie adventinio laikotarpio tradicijas. Pikelių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir jų tėveliai, padedant istorijos ir muzikos mokytojoms, pristatė programą, akcentuojančią adventinius papročius.
Susirinkusieji klausėsi Pikelių kultūros namų mišraus vokalinio ansamblio „Sodžius“ meninės programos.
Lūšės bendruomenės pirmininkė Jadvyga Jagminienė tarė šiltus sveikinimo žodžius ir linkėjo kasdienybėje atrasti gerumo akimirkų ir jomis pasidalyti su kitais.
Pikeliškiai susirinko prie adventinio vainiko, laukdami gražiausių krikščioniškų švenčių, kurdami artėjančią kalėdinę nuotaiką. Ragavo atsineštų vaišių bei Pikelių bendruomenės iškepto pyrago. Bažnyčioje kas savaitę bus uždegta vis kita žvakė ar namuose ant durų pakabintas vainikas – ir tai jau atneš daugiau šviesos.
Pirmąją advento dieną ant bažnyčios durų buvo pakabintas Pikelių pagrindinės mokyklos bendruomenės nupintas vainikas.
Jadvyga GEDUTIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto