Nusikalstama prekyba užsiėmė grupuotė iš Mažeikių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaip praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, bendradarbiaudama su Valstybine mokesčių inspekcija, ji atskleidė dvi Vilniuje ir Mažeikiuose veikusias organizuotas grupes, vykdžiusias nusikalstamą prekybą benzinu ir dyzeliniu kuru.

Pirminiais skaičiavimais, sukūrus sudėtingą pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemą, per vienus nusikalstamos veiklos metus į Lietuvos valstybės  biudžetą buvo nesumokėta apie 12 mln. eurų PVM.
Atliekamų ikiteisminių tyrimų metu surinkta duomenų, kad iš Latvijos į Lietuvos rinką buvo atgabenta apie 60 tūkst. tonų degalų, kurie buvo realizuojami mažuose degalinių tinkluose bei transporto veiklą vykdančioms bendrovėms.
Nusikalstamos grupuotės naudojosi 24 Lietuvos bendrovėmis, kurios nevykdė realios ekonominės veiklos ir nemokėjo mokesčių.
Be to, organizuotos grupuotės, siekdamos užmaskuoti savo nusikalstamą veiklą ir išvengti PVM sumokėjimo į Lietuvos biudžetą, savo veikloje naudojo fiktyvių Latvijoje, Estijoje, Kipre, Lenkijoje, Čekijoje ir Bulgarijoje registruotų bendrovių tinklą.
Šiuo metu ikiteisminis tyrimas intensyviai tęsiamas, bus kreipiamasi dėl teisinės pagalbos į Europos Sąjungos valstybes, susijusias su tyrimu.

4 Atsakymai į “Nusikalstama prekyba užsiėmė grupuotė iš Mažeikių”

 1. www parašė:

  Kodėl slepiamos tos degalinės .?Kodėl aiškiai neįvardijama?Peršasi nuomonė ,kad pašnekės ir —vsio zakono.

 2. To Rolandas parašė:

  Taigi Nafta ne Lietuvos, kam lenkui tave šelpti jei jis savo sportininku turi. Dar pas Obamą nueik paprašyk. Ir pasakyk kas čia žeriasi sau į kišenę? Gobšumas? Matosi, kad supratimo neturi išvis, kieno Nafta ir ką gauna Mažeikiai iš to. Pinigus gauna tik valstybė, iš mokesčių iš Naftos. Darbuotojams nekilo algos jau daug metų, iš 3500 žmonių liko 1500-2000 galvoji iš gero gyvenimo?

 3. ? parašė:

  Tai į kurią degalinę nebevažiuoti kuro pirkti????

 4. Rolandas parašė:

  Kad miesto sportininkus paremtų-ne.Naftininkai neturi pinigų. O kad susižerti sau į kišenę-atsiranda. Gobšumas ir ne kitaip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto