Nustatyta, per kiek laiko pacientams turi būti suteiktos medicininės paslaugos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas priėmė Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, reglamentuojančias sveikatos priežiūros paslaugų terminus.

Nustatyti tikslūs terminai

Asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikianti įstaiga privalės apdraustam privalomuoju sveikatos draudimu pacientui suteikti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų apmokamą asmens sveikatos priežiūros paslaugą per įstatyme nurodytus terminus, pradedamus skaičiuoti nuo apdraustojo paciento kreipimosi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą momento iki paskirto paslaugos gavimo laiko.
Pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslauga sveikatos apsaugos ministro nustatytų ūmių būklių atveju turi būti suteikta ne vėliau kaip per 24 valandas; pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslauga – ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas; antrinės ir tretinės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslauga – ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų.
Brangiojo tyrimo ir (ar) procedūros paslaugą planinės pagalbos atveju pacientas turi gauti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų; stacionarinę, dienos stacionaro ir (ar) dienos chirurgijos sveikatos priežiūros paslaugą planinės pagalbos atveju – ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų.

Pavėluos – gaus mažiau pinigų

Įstatyme įtvirtinta, kad jeigu paslaugos suteikimo laikas vėluos, už ją bus sumokėta mažesniu tarifu. Teritorinė ligonių kasa, nustačiusi, kad apdraustam pacientui sveikatos priežiūros paslauga be paciento sutikimo buvo suteikta praleidus nurodytą terminą už šios asmens sveikatos priežiūros paslaugos suteikimą apmokėtų tokia tvarka: praleidus terminą ne daugiau kaip 10 dienų, šios asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo išlaidų apmokėjimas iš PSDF biudžeto lėšų būtų mažinamas 20 procentų; praleidus terminą nuo 11 iki 20 dienų, apmokėjimas būtų mažinamas 30 procentų.
Praleidus terminą 21 ir daugiau dienų, šios asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikimo išlaidų apmokėjimas iš PSDF lėšų būtų mažinamas 50 procentų.
Įstatymo pataisoms pritarė 55 Seimo nariai, 6 balsavo prieš ir 27 parlamentarai susilaikė. Jos įsigalios 2018 m.

One Reply to “Nustatyta, per kiek laiko pacientams turi būti suteiktos medicininės paslaugos”

  1. cha parašė:

    o paprastam zmogui vistiek neaisku, kiek jis tures laiko laukti ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto