Nustatyti dar trys koronaviruso atvejai

Nuotr. iš sam.lrv.lt tinklalapio

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvoje nustatyti dar trys nauji koronaviruso atvejai. Pavojingas virusas nustatytas dviem šalies gyventojams ir turistei atvykusiai į Lietuvą iš Madrido.

Sušaukė spaudos konferenciją

Penktadienį po pietų Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje trumpoje spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga informavo, kad visi trys koronaviruso atvejai – „įvežtiniai“, t. y. virusu žmonės užsikrėtė būdami kitose šalyse, o ne Lietuvoje.
Viena iš užsikrėtusiųjų yra Ispanijos pilietė iš Madrido, ji yra Vilniuje. Klaipėdoje užsikrėtusi moteris yra grįžusi iš Tenerifės, o Kaune esantis užsikrėtęs vyras yra grįžęs iš Italijos.
Kalbėdamas apie prevenciją, A. Veryga prašė garbaus amžiaus žmonių apriboti apsilankymus viešose vietose, o iš užsienio šalių, kuriose koronavirusas plinta, grįžusių asmenų – saugoti savo tėvus, senelius, kitus artimuosius ir atsisakyti vizitų pas juos.

Kreipsis į Vyriausybę, kad visoje šalyje būtų skelbiamas karantinas

Ministras pabrėžė, kad žmonėms, kurie yra grįžę iš viruso paveiktų teritorijų, būtina saviizoliuotis. Jis ragino nevažinėti į Latviją ar kitas kaimynines valstybes, rūpintis savo ir visuomenės saugumu. A. Veryga pabrėžė, kad kiekvienas kosintis ar sloguojantis žmogus negali būti patikrintas dėl koronaviruso, to, anot jo, nėra nei Latvijoje, nei Estijoje.
Kaip sakė A. Veryga, jei paaiškės atvejų, kad žmonės elgiasi neatsakingai, nors buvo perspėti, jiems gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė. Paskelbus karantiną, anot A. Verygos, atsirištų rankos taikyti sankcijas tiems, kurie nesilaiko būtinų rekomendacijų ir kelia grėsmę visuomenei.
„Bus sankcijos. Teiksime siūlymą kitą savaitę dėl karantino skelbimo valstybėje. Tada įsijungia labai griežtos ir teisinės priemonės. Labai atriša rankas tiems neklaužadoms, kurie keistai argumentuoja savo nesiizoliavimą. Jie sako, kad nebijo viruso. Čia ne apie baimę yra kalbama. Pasitelksime policiją, jei reikės, kad žmonės, kurie elgiasi nedrausmingai, būtų sudrausminti“, – sakė A. Veryga.

3 Atsakymai į “Nustatyti dar trys koronaviruso atvejai”

  1. Stiopanas parašė:

    Ale kur besirinks mazeikiu pisliosios moterytes jei uzdare pegasa ir naktizibi,bus krize ir barakudoms mazeikiuose.

  2. Ale parašė:

    Uzneskit kadnors virusa i lietuvos 500simtuka lasinouociu,ataip ataip is musu jie lobsta mums ubagams tik vos minimuma isvirpindami,sedi tikriausiai uzsibarikadave sava rumuose su auksiniais sikanais suk….

  3. Anonimas parašė:

    O tai,kur jie turi izoliuotis,jus man paaiskinkit?Savo seimose?Jei jau leidziat pirmyn ir atgal skraidyti ir vazineti,tai ir izoliuokit juos kazkur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto