Nuteistas rasinės diskriminacijos kurstytojas

Mažeikių rajono apylinkės teismas nubaudė rasistą. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iš juodaodžio nigeriečio tyčiojęsis mažeikiškis sulaukė bausmės.

Tyčiojosi iš juodaodžio

Praėjusių metų lapkričio pirmąją apie pusę šešių vakaro prie prekybos centro „Maxima“ Žemaitijos gatvėje kilo konfliktas. 41-erių metų į policjos akiratį jau patekęs mažeikiškis R. P. ėmė tyčiotis iš J. Tumo-Vaižganto gatvėje gyvenančio juodaodžio Nigerijos piliečio. Jis atvirai tyčiojosi iš jo dėl to, kad pastarasis priklauso kitai rasei, angliškai šaukė „beždžione, važiuok namo“. Negana to, vyriškis du kartus spyrė į krūtinę ir koją bei, demonstruodamas prie diržo prisegtą pistoletą, grasino nukentėjusįjį nušauti.
Rajono prokurorai giria įvykio vietoje buvusius Mažeikių jaunuolius, kurie buvo drąsūs ir pilietiški – jie iš karto iškvietė policijos pareigūnus, nukentėjusiam užsieniečiui pabuvo vertėjais.
Rajono Policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl rasinės neapykantos kurstymo, už tai numatyta didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų.

Skyrė laisvės atėmimo bausmę

Kaip informavo Šiaulių apygardos prokuratūra, už viešą tyčiojimąsi dėl žmogaus rasės, fizinį smurtą ir grasinimą nužudyti mažeikiškis nuteistas pusės metų laisvės atėmimo bausme, bausmę atliekant pataisos namuose, jos vykdymą atidedant vieneriems metams.
Nuteistajam taip pat skirta aštuoniasdešimt valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose, uždrausta išvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms be leidimo.
Prokurorai teigia, kad dažniausiai ikiteisminiai tyrimai dėl pažeisto asmenų lygiateisiškumo principo pradedami dėl komentarų ar pasisakymų internetinėje erdvėje. Toks atvejis, kai viešai buvo pasityčiota iš žmogaus rasės, Mažeikiuose buvo pirmasis.

18 Atsakymų į “Nuteistas rasinės diskriminacijos kurstytojas”

 1. ATTT93333:)) parašė:

  Lengvai issisuko dar palyginus,nubaustu normaliai kokius 3 metukus,pasedetu,apmastytu.Antras teistumas ,laikas susimastyti ka netaip darai,o ne kitus kaltinti.

 2. samogitas parašė:

  Bet kaip jus galit garbinti savo protevius, kapojusius galvas vargsiukams kryziuociams, taigi tai buvo taip nehumaniska ir netolerantiska…

 3. >Vardas (privalomas) parašė:

  Teisybė yra labai sąlygina. Prie Hitlerio buvo vienokia teisybė, prie Stalino – kitokia, o dabar – dar kitokia. Kur garantija, kad vėl, eilinį sykį pasikeitus aplinkybėms, dabartinės teisybės propaguotojai nebus paskelbti už įstatymo ribų, Lietuvos išdavikais ir nebus persekiojami?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Nes jis, matyt, iš tų vienoj ir toj pačioj vietoj užsisėdėjusių diedų, kuriam kai komandai sekasi, tai VALIO – šaunuoliai vyrai, o kai jau kažkas negerai, tai maždaug „juodašikniai“ niekam tikę ir dėl visko kalti. Nors nėr čia ko stebėsis, lietuviai tokia tauta, kai pavyzdžiui krepšininkai laimi kad ir paprasčiausias varžybas – super, šaunuoliai vyrai, o kai pralaimi, tai – nevykėliai ir taip toliau. Aj, ką čia ir diskutuot. Yra kaip yra. O tas, kurį nuteisė, jei protingas tai susivoks, o jei nelabai…tai teismas ir bausmė to protelio neįkrės.

 5. Baisu parašė:

  uz toki nusikaltima maziausiai 10 metu, juk paikesinimas i kitos rases givybe.

 6. >Iš tų tolerantiškesniųjų...:) parašė:

  Vladas Garastas, atrodo, nelabai buvo patenkintas. Jo pasisakymas buvo toks: „Dabar tas negras, kuris žaidžia „Žalgiryje“. Aš jį išvaryčiau iš karto“, „Neugdo, kas ką ten ugdo, juodašikniai žaidžia.“ O po to „tolerantiškųjų“ buvo priverstas gailėtis (Google „V. Garastas atsiprašo ir gailisi dėl rasistinių pasisakymų “).

 7. vaidas parašė:

  Mažai dave už rasizma vakarų europoje iki 15m.

 8. Iš tų tolerantiškesniųjų...:) parašė:

  …O kai tie „negrai“, kaip čia rašoma, už Lietuvą žaidžia mūsų sporto komandose ir tuo prisideda prie pergalių, tada visi patenkinti… Kai juodaodis nueina į parduotuvę duonos nusipirkt, tai reikia kabinėtis, tyčiotis, įžeidinėti. Tai gal tiems žmonėms užsidaryt tarp keturių sienų ir išeit į darbą tamsoj ir pareit tamsoj, kad tik koks stuobrys neprisikabintų?
  Visus tuos terorizmus ir išprovokuoja tokie netolerantiški asmenys, su savo giliais nusistovėjusiais įsitikinimais ir lindimais ten, kur nereikia: atseit tik baltaodžiai – geneali rasė, kitus žeminam, o sau pagarbos reikalaujam. Pasaulis keičiasi, sienos atviros, patys „kur norim važiuojam, Europą matuojam, tad ir kitiems leiskim atvažiuot ir ramiai gyventi.

 9. drugelis parašė:

  Jo cia tai pavare bahuriukas,matyt megsta buti demesio centre:)) arba galvoja kad labai jau kietas yra:)

 10. Rokasss parašė:

  Tokiam ne vieta tarp musu,per mazai dave..reikejo bent 2 metus pasedeti, apmastyti..ir jis dar kazkokiai partijai priklauso..ziauru..kas dedasi musu Lietuvoje.

 11. Alach Akbar parašė:

  Prancūzų žurnalas paskyrė vyriausiuoju redaktoriumi pranašą Mahometą ….Prancūzų žurnalo redakcija sudeginta už karikatūrą.

  Švedijos saugumo policija (SAPO) gavo informacijos, kad gali būti pasikėsinta į pranašo Mahometo karikatūrą nupiešusio švedų dailininko gyvybę….

  Danijos laikraštis perspausdino Mahometo karikatūrą……rengė pasikėsinimą į vienos iš karikatūrų, vaizduojančių švenčiausiąjį Islamo pranašą su bomba vietoje turbano ant galvos, autorių……..Policija antradienį suėmė 2 tunisiečius bei vieną iš Maroko kilusį Danijos pilietį.

  Norvegijoje nuteisti teroristai, kėsinęsi atkeršyti už Mohammedo karikatūras…..uigūrų kilmės Norvegijos pilietis už grotų turės praleisti septynerius metus, o jo bendrininkui taip pat Norvegijoje gyvenančiam Irako kurdui…..

  On 1 January 2010, a 28-year-old Somali Muslim intruder armed with an axe and knife entered Westergaard’s (karikatūros autorius) house and was subsequently shot and wounded by police……

  Tai norite tokios Lietuvos, kur kitataučiai, kitatikiai ir kitarasiai diktuos savo gyvenimą mums, etniniams lietuviams? Jei taip, tai ne už ilgo teks ieškot Rytų krypties ir melsitis „Alach Akbar“; nepateisinu tokio lietuvaičių neįsiparegojančio ir neatsakingo tolerantiškumo (tik per jas jie čia ir važiuoja).

 12. bucikas to Tare parašė:

  Gerbiama Tare, mes (Lietuva) kaimas buvome, esame ir busime. Va todel ir islaikeme savo identiteta ir kalba istorijos peripetijose. Bet gedytis savo salies – atleiskite, bet cia jau kvepia bukagalviskumu…

 13. Tolerantiškiesiems parašė:

  Nutilkit tolerantiškieji ES fondų finansuojami, provokatoriai. Galima pamanyti, kad Žemaitija tik ir laukia privažiuojančių negrų ir radikaliųjų islamistų.

 14. Tarė parašė:

  Bucikai – kad ir kaip bebūtų tautos maišosi, visur yra tas pats. Tik Lietuva vis dar didelis kaimas, kai pamačius kitos tautybės žmonės žiaugčioti visi ima. Man gėda savo šalies, kad mes tokie netolerantiški ir vis dar gyvenam cariniais laikais…

 15. faktas parašė:

  Gaila man tokiu zmoniu kur del spalvos paniekina kita. Juodas ar baltas jis vistiek yra zmogus.Pagarba kiekvienam

 16. Komentatorius parašė:

  Labai gerai, kad nubaudė.

 17. bucikas parašė:

  Jo jo, tolerastai, kai kazkada ekonomika atsigaus ir ju cia privaziuos minios, oi sauksit jog jie jusu darbo vietas atima, gyvena is pasalpu, kurias jus mokesciu pavidalu sumokat i biudzeta, tvarko jusu moteris ir tt. Senoji Europa tai jau patyre…

 18. NUOMONĖ parašė:

  Manau ,kad gavo per švelnią bausmę, reikėjo neskirti jokių lygtinių bausmių, o realią laisvės atėmimo bausmę,kad ir kitiems būtų pamoka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto