Nykstantis dvaras – Plinkšių sopulys

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vietos gyventojams skauda širdį dėl nykstančio Plinkšių dvaro, išretinto parko. Jie pasigenda didesnės kultūros paveldą prižiūrinčių institucijų kontrolės. Pasigirsta siūlymų iš privatininkų nacionalizuoti neprižiūrimus kultūros objektus.
Kontroliuojančių institucijų atstovai pripažįsta problemą, tačiau ją spręsdami ir patys jaučiasi atsidūrę aklavietėje.
Savivaldos atstovų nuomone, kultūros ir istorijos objektams regione reikia didesnio valstybės dėmesio.

Nykstantis dvaras – sopulys

Plinkšių kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Strikaitienė „Santarvei“ prisipažino, kad vietos gyventojai jau yra praradę viltį, kad situacija pasikeis.
„Per šitiek metų niekas negerėjo, atvirkščiai – nyksta ne tik pastatai, bet ir parkas. Prieš keletą metų buvo iškirsta nemažai medžių, tačiau nė vienas neatsodintas. Parko teritorijoje rišamos karvės“, – situaciją komentavo pašnekovė.
Bendruomenės pirmininkė teigė: kad ir kur būtų, jei tik žmonės išgirsta, jog ji – iš Plinkšių, tuoj ima klausinėti apie dvarą, priekaištauja, kodėl jis netvarkomas.
„Vadinasi, šis dvaras, parkas reikalingas. Plinkšės yra pravažiuojamoje vietoje, tad ir dabar čia užsuka žmonės tiesiog pavaikščioti po parką, pažiūrėti į nykstančius pastatus“, – kalbėjo D. Strikaitienė.

Įtrauktas į kultūros paveldą

2003 m. pavasarį Plinkšių dvaro sodyba įrašyta į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registro statinių kompleksų sąrašą. Specialistų teigimu, šis dvaras yra vertingas savo architektūra, istorija.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

8 Atsakymai į “Nykstantis dvaras – Plinkšių sopulys”

 1. As parašė:

  suvalkiete, mano vyras zemaitis, buvau ten, nuostabus dvaras, o taip apleistas, reiketu mazeikieciams mokytis is vilkaviskio gyventoju, paezeriu dvaras sutvarkytas super.

 2. Deima parašė:

  mhmmm

 3. deima parašė:

  deima kad tie savininkai nieko nepadaro ir kam tie savininkai reikalingi kad nieko netrupucio nieko nedaro tai kodel mes negalime padaryti?

 4. Deimai parašė:

  Ar temperatūrą matavotės? Juk kliedite! Tas dvaras turi savininkus!!! Beje, Lietuva rašoma didžiąja raide.

 5. deima parašė:

  BANDYKIME ATKURTI VISI KARTU JUK LIETUVIAI ESAM SUSIBURKIME VIENAM TIKSLUI JUK SAKOMA KAD LIETUVIAI VIENINGI TAI PARODKIME TA VIENINGUMA IR ATKURKIME DVARA

 6. deima parašė:

  tai kad jie priekaistaudami pradetu savo insentyva ir patis kaska daryt ir seimui sakytu ka nors tegu visi lietuvos zmones susiburkime ir atkurkime ta plinksciu dvara o nepriekaistaukime tesiog pradekime nuo nulio ir viska atkurkime lietuvos gimtadieniui sumuskim rekorda ir atstatykime as noreciau bet negaliu gi viena juk dar maza bandykime atkurti

 7. plinkšiškė parašė:

  kas ten ką beištirs, tie, kas galėtų tirti ir prispausti tokius dvarininkus į viską žiūri pro pirštus…

 8. Tadas parašė:

  Skystas straipsnis,konstatuoja ir taip ką visi jau žino,jokio tirimo žurnalistinio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto