Opozicija stojo ginti dujų vartotojų

Tarybos mažuma privertė Savivaldybės administraciją dujų vartotojams pateikti informaciją, kaip jiems elgtis konkrečioje situacijoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės tarybos opozicija kreipėsi į Tarybos daugumą dėl viešojo intereso negynimo. Opozicijai priklausančių šešių politikų teigimu, valdantieji turi prisiimti atsakomybę dėl kilusios sumaišties tarp dujų vartotojų dėl „Sauridos“ veiksmų. Savivaldybės administracija kaltinama neįgalumu arba nenoru tinkamai atstovauti gyventojams.
Iš valdžios tinkamos pagalbos nesulaukiantys dujų vartotojai patys bando gintis, susibūrę į Mažeikių vartotojų asociaciją.

Pasigedo viešumo ir skaidrumo

Opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas „Santarvei“ teigė, kad pareiškimo prireikė dėl to, kad jau greitai bus pusmetis, kaip Mažeikių gyventojams skaudi problema visiškai nesprendžiama – tai pablogino vartotojų socialinę padėtį, sukėlė sumaištį ir nepasitenkinimą. 
Pareiškimą pasirašė šeši į opoziciją susijungę Tarybos nariai: Paulius Auryla, A. Balčiūnas, Vilhelmas Džiugelis, Sigitas Kaktys, Rimantas  Norkus ir Aldona Štilinienė.
„Manome, kad rajono Savivaldybės administracija ir Savivaldybės tarybos dauguma turi prisiimti atsakomybę už susidariusią padėtį, apginti daugiau nei trisdešimties tūkstančių miesto gyventojų interesus. Šis klausimas turėtų būti išanalizuotas ir gyventojams aiškiai atsakyta, kaip elgtis – mokėti ar nemokėti padidintą abonentinį mokestį, o nusprendus atsisakyti naftos suskystintų dujų naudojimo, kaip operatyviai teisiškai ir techniškai tai išspręsti, kaip organizuoti dujų atjungimą“, – rašoma pareiškime.

Savivaldybės administracijos veiksmai nepakankami

Politikų teigimu, UAB „Saurida“ veiklą vykdo kaip monopolininkas, nors tokia veikla nėra reglamentuota įstatymu. 
„Atitinkamo įstatymo pataisos ruošimas tampa valdančiai Seimo daugumai, o tuo pačiu ir rajonui  atstovaujančiam Seimo nariui Kęstučiui Bartkevičiui neįveikiama užduotimi“, – teigiama pareiškime.
Konstatuojama, kad Savivaldybės administracija nesprendžia akivaizdžios problemos, yra neįgali arba nenori tinkamai atstovauti teisėtiems gyventojų lūkesčiams.
Ką toliau žada daryti valdžia ir mažeikiškiai, iš kurių dujų tiekėjas tikisi per metus susirinkti pustrečio milijono litų abonentinio mokesčio, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

15 Atsakymų į “Opozicija stojo ginti dujų vartotojų”

 1. pasipiktines parašė:

  Ka cia aiskinat kad Savivaldybe nieko negali padaryti.Gavau atsakyma is Vartotoju teisiu apsaugos tarnybos.Cituoju:Taisykliu 25,27,5punktuose nurodyta ,kad duju prekybos leidimus savo teritorijoje isduoda savivaldybes administracijos direktorius.Kuris sustabdo leidimo galiojima,jeigu pardavejas prekiaudamas dujomis pazeidzia leidime nurodytas salygas ar kitus teises aktu reikalavimus,taip pat nagrineja skundus del licenzijuojamos veiklos taisykliu pazeidimu

 2. na parašė:

  visi jie į vieną dūdą pučia su rancioku,o čia pudrina mums smegenis

 3. GINTARAS parašė:

  KEISTAI NUSPRENDĖ GINTI VIEŠĄJĮ INTERESĄ BUVĘS MERAS DŽIUGELIS,BUVĘS VISEMERAS NORKUS ,BUVĘS PARLAMENTARAS KAKTYS SU NIEKINIU PAREIŠKIMU,NES visi trys ponuliai atstovavo vietos savivaldą ir visi trys neįšmoko pradinukų abėcėlės.O būtent:savivaldybė negali įtakoti ir reguliouti privataus verslo.Lieka tik teisinis kelias

 4. skaitytojas parašė:

  Man tas opozicijos vieso intereso gynimas atrodo nenuosirdus,atstumiantis,prisiminus Dziugelio maklius,Kakcio parduota naftos gamykla,Balciuno sukciavima ir jo teistuma,nebent Auryla skaidriai tiki tuom.ka deklaruoja

 5. Smagratis parašė:

  Ir ko čia reikalaujat kažko iš valdžios? Gi tas pats, kas kreiptis į merą, kad dešra Maximoje būtų pigiau.

 6. jonuks parašė:

  Nekoks kvapas nuo balciuno laikrascio,smirda sauridos duju kvapu.naujiena matot parase.juk per posedzio transliacija aiskiai buvo pasakyta,kad su saurida galima kovoti tik teisiniu budu.tai ko myki balciunai,d uok i teisma saurida ir busi pirmas apgynes zmoniu interesus,o kad cia niekalus rasineji tai kam nuo to geriau.veikejas ir tiek

 7. opa parašė:

  Su Šventėmis brangieji kolėgos,dujų vartotojai,kada baigsis mūsų vargeliai,socdemai sėdi ausis užsikimšę.Bus nauji rinkimai-žinosime kaip elgtis.Na o populiariausio Mažeikių žmogaus titulą tik iš kito galo jau aiškiai iškovojo ponas iš sauridos.

 8. vardas parašė:

  Šūdo malūnai ir tiek. Žaidžia savo politinius žaidimus, kad dasibrauti iki lovio ir padaryti ‘rūmų perversmą“. Jei kas gali sutvarkyti tą savivaldybės dangstomą aferistą,tai tik teismai. Nors bananų respublikoje savi įstatymai.

 9. Yorikas parašė:

  Pagalvojau ir man atrodo, kad tarp Opozicijos ir Geju labai daug panasumu. Ir vieni ir kiti myli O pozicija, ir vieni ir kiti reikalauja savo teisiu ir svarbiausia, jauciasi nuskriausti ir igalioti atverti kitiems akis, nes tiesa tik tai ka sako jie. Ir del opozicijos pirstelejimo net du straipsniai iskiliojoje Santarveje :) Realios naudos nulis, o smarve pasklido is O pozicijos ruporo :)

 10. AS parašė:

  Noreciau suzinoti kada teismas nagrines Ne vartotoju ieskini pries Saurida.

 11. gorila to irena parašė:

  zmogus prase patarimo ,as jam ir patariu,o skola rancas greit issireikalaus.jei ne tai ant gatves :))) paciai geru svenciu!!!

 12. Irena to gorila parašė:

  Ko cia ubauji? Ar siandien zoologijos sode vakarienes negavai?

 13. gorila parašė:

  reikia moket 18lt ir nereiks sukt galvos….jug nusipeleneme gyventi geriau

 14. elas parašė:

  visi kurie pasirase turi sutartis su saurida as manau privalo moketi ta suma kuri yra sutartyje uzrasyta tai 6, 05 lt.

 15. Tadas parašė:

  Tai mokėti ar nemokėti? Su pažįstamu juristu kalbėjau apie šią problemą. Jis pasakė, kad aš privalau mokėti tą sumą, kokią esu patvirtinęs savo parašu sutartyje,t.y., davęs savo raštišką sutikimą. Kitos sumos mokėti neprivalau. Kai tik padėsiu savo parašą po kita sutartimi, privalėsiu mokėti tą sumą, kuri nurodyta naujoje sutartyje. Tačiau nemokėdamas vienapusiškai nustatyto „Sauridos“ abonementinio mokesčio, sulaukiu sąskaitos, kurioje nurodyta mano skola. Tai kaip man elgtis? Kodėl niekas nepataria?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto