Opozicijos atstovai savivaldos vadovus „kalė prie kryžiaus“

Saulius Šiurys (kairėje) ir Vidmantas Macevičius. Nuotr. iš redakcijos archyvo ir mazeikiai.lt tinklalapio

Penktadienį vykusiame Tarybos posėdyje politikai patvirtino Savivaldybės mero ir Savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitas.
Kaip ir įprasta, savivaldos vadovai daug kritikos, pastabų, nepatogių klausimų sulaukė iš opozicijos atstovų. Neišvengta politikavimo, asmeniškumų.

Labiau „ūkinis darbuotojas“

Labiausiai kliuvo merui Vidmantui Macevičiui: pasigesta lyderystės, Mažeikiams ryškių darbų, sprendimų ir pan.
Meras, jo paties žodžiais, „kalamas prie kryžiaus“, prisipažino esantis labiau ūkinis darbuotojas nei politikas, todėl nuveiktais darbais nesigiriantis, sau reklamos nedarantis. Jis dėkojo už kritiką ir politikus kvietė ne tik kritikuoti, bet ir prisidėti savo siūlymais, idėjomis.
V. Macevičiaus teigimu, darbui trukdė ir tai, kad per praėjusius metus pasikeitė trys koalicijos: nebuvo politinio stabilumo, tekę gesinti tarpusavio gaisrus.
Daugumos atstovas socialdemokratas Jonas Jurkus sutiko, kad meras galbūt padarė kai kurių klaidų. Įvardijo ir priežastis: dirbdamas kitur atitrūko nuo Mažeikių reikalų, o jo komandos žmonės savo patarimais galėjo suklaidinti.

Įvardijo silpnąsias vietas

Saulius Šiurys Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas pradėjo eiti tik praėjusių metų spalio mėnesį, todėl prisipažino susidūręs su ne vienu išbandymu. Neslėpė, kad iki šiol dar aiškinasi kai kurias sritis, o silpniausia savo supratimo sritimi įvardijo žemės ūkį.
Direktoriaus teigimu, efektyviau atlikti užduotis trukdo Savivaldybės administracijos darbuotojų trūkumas, tai, kad kai kurie skyriaus vedėjai tas pareigas eina laikinai, trūkumų turinti Savivaldybės administracijos struktūra, kurią ruošiamasi keisti.

Ataskaita – apie visos administracijos veiklą

S. Šiurys taip pat neišvengė nepatogių klausymų, replikų.
„Mažeikių pavasario“ atstovas Virginijus Sungaila replikavo, kad dabartinis direktorius prisiėmė buvusios administracijos direktorės Laimos Nagienės darbus.
„Jeigu šita ataskaita bus patvirtinta, už ką tada direktorė buvo atleista?“ – retoriškai klausė politikas.
Meras V. Macevičius paaiškino, kad Savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaita yra ne asmeninė, o visos administracijos.

8 Atsakymai į “Opozicijos atstovai savivaldos vadovus „kalė prie kryžiaus“”

 1. Anonimas parašė:

  Prie ko čia ugdymo įstaigų vadovai,jei savivaldybėje perteklius plačiašiknių klerkų, nieko nedirbančių tik orą gadinančių. Negi mokyklų direktoriai turi dar ir savivaldybės kavalakių darbus nudirbt?

 2. kai pagalvoji parašė:

  Jei galvojate,kad lengva dirbti savivaldybėje tai šiai dienai nebūtų tokia situacija,kai rajone trūksta keturiolikos ugdymo įstaigų vadovų.Konkursai skelbiami kas 2-3 mėnesius ir norinčių juose dalyvauti neatsiranda.Kritikuotojai eikite į siūlomas administratoriaus vietas ir gal tada susivoksite kodėl ir ką kritikuojate.

  1. yra kaip yra parašė:

   na ir kuris jau čia įstaigos direktorius blogai gyvena? Vogsite vogsite ir susivoksite…

  2. Erika parašė:

   Jei viskas būtų gerai, netrūktų tiek vadovų.

 3. ECH parašė:

  kritikuoti yra lengviausia, atsidurtų tie didieji kritikai savivaldybės administracijoje ir pamatytų, kad dirbti reikia, ir kad nėra taip paparasta, kaip jiems atrodo. Stiprybės, supratimo ir sveikatos visiems linkiu.

  1. pagalvokit parašė:

   Sutinku, kad dirbti reikia, bet kaip skyrius dirba, jei nežino, kokius darbus dirba, kas tas projektas yra, kokios lėšos, du skyriai tuos pačius projektus įgyvendina. Šiaip tai Gricienė tarybos posėdžiuose uždavinėja visokius lievus klausimus, o dabar net nepasidomėjo, kokie projektai buvo vykdomi Sedoje. Pro pirštus visi žiūri. Sveikatos irgi linkiu visiems

 4. nustebęs parašė:

  O SIAUBE, dar trūksta savivaldybėje darbuotojų. Ar išprotėjote!

 5. yra kaip yra parašė:

  Taip nei Onute, nei Sungaila administracijos direktoriaus ataskaitoje nemate, kad yra naudojamos kažkokios nebiudžetinės lėšos, vadovaujamasi neaiškios kilmės teisės aktais, o strateginio skyriaus pateikti projektai nesąmoningi, su klaidomis. Užuojauta visiems politikos vargšams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto