Opozicijos lyderei teks aiškintis etikos sargams

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Etikos komisija, reaguodama į Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos prašymą, nutarė pradėti svarstymą dėl opozicijos lyderės Linos Rimkienės pasisakymų viešojoje erdvėje.
Komisijos pirmininkas Sigitas Kaktys pripažino, kad nebus lengva priimti sprendimą dėl politikės elgesio. Etikos sargams teks išsiaiškinti, kaip atskirti nuomonę nuo fakto ar galimo šmeižto, kaip taikomi įstatymai pasisakymams socialiniuose tinkluose ir pan.
Be komisijoje dirbančių Tarybos valdančiosios daugumos atstovų, posėdyje dalyvavo vicemerė Sigutė Bernotienė bei Tarybos nariai Juozas Kelmelis ir Petras Kekys. Opozicijos lyderė L. Rimkienė į posėdį neatvyko.
„Etikos komisijos nariai kartu su pareiškėjais diskutavo apie etišką elgesį politikams konkuruojant tarpusavyje, ginčijantis dėl jau priimtų sprendimų, veikimo būdų ir pan. Konstatuota, kad viešoje erdvėje naudojami labai įvairūs išsireiškimai. Cituoti pavyzdžiai apie tai, kaip gali sau leisti išsireikšti Seimo nariai, pavyzdžiui, Petras Gražulis, žurnalistai Algis Ramanauskas-Greitai, Rimvydas Valatka, Andrius Tapinas ir kt. Paminėti vieši asmenys dažnai balansuoja ties patyčių, kitų viešų asmenų niekinimo riba“, – apie posėdį „Santarvę“ informavo Etikos komisijos pirmininkas S. Kaktys.
Neatsitiktinai posėdyje konstatuota, kad į Savivaldybės tarybos daugumos prašymą svarstyti opozicijos lyderės L. Rimkienės elgesį Etikos komisijai atsakyti nebus lengva.
Vis tik reaguodama į valdančiosios daugumos prašymą, Etikos komisija nutarė pradėti svarstymą.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

18 Atsakymų į “Opozicijos lyderei teks aiškintis etikos sargams”

 1. Amen-ui parašė:

  Rašinėtojas matyti visai nesupranta,ką parašęs.Norėdamas pažeminti politikę-susimovė,atvirščiai čia jam gavosi.ALELIUJA-reiškia garbė,šlovė,žmogaus aukštinimas,pagarba jam.Tai tegul ir būna pagarba liaudies išrinktam ,jos patikėtam žmogui.Jeigu ir išsprūdo koks netinkamas žodis,juk visko pasitaiko.O kad ponai pasijuto visagaliais,tai tikra teisybė.Pasidomėkite ką šneka mažeikiškiai,kokia jų nuomonė apie Mažeikių ateitį ir ką jie kaltina?Gal tikrai reikia įpareigoti paskutinį išvykstantį emigrantą išjungti Mažeikiuose šviesą.Apie tai juokauja mūsų jaunimas palikęs savo Tėvynę.

 2. Amen-ui atsakymas parašė:

  Lygiai tokį pat širšalą socialiniuose tinkluose buvo sukėlę daugiabučių namų dujų nenorintys atjungti veikėjai,kaip tada buvo žeminama ponia Lina.Ji-vienintelė teisininkė Mažeikiuose išdryso padėti mažeikiečiams.Sarmata buvo klausyti savivaldybės darbuotojų pasisakymų tuo klausimu.Prireikė penkiolika tesmo posėdžių,kad teisybė įsigaliotu.Ar tik čia nėra kerštas drąsiai politikei.Jeigu taip elgiasi vadinamas draugų ratas,tai tikrai pasitvirtina žurnalistės Ritos Miliutės laidos 2018.01.24 R.I.T.A.per televiziją išsakyti argumentai apie Mažeikių savivaldybės,bei jų kuruojamų įmonių veiklą bei jų akcininkus.

 3. Amen parašė:

  Politiko galima nerinkti, nemėgti, ignoruoti ir t.t. Baisiausia, kad jo pradedama GAILĖTIS. Esu konservatorių šalininkas, tačiau kolegės ponios Linos Rimkienės negaliu pateisinti, ypač jos poelgius: kitų žmonių niekinimo, jų negerbimo dėl reklamos. Žmogus negerbiantis kitų, ponia Lina, negerbia savęs. Tai labai matoma.
  Su malonumu dalyvausiu Antikorupcijos komisijos posėdyje. Posėdžio pradžia 2018 m. balandžio 24 d. 14.00 val.Savivaldybės posėdžių salėje (Laisvės g. 8). Pranešėjas Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas Petras Kekys. Klausimas: Gyventojo pranešimo, apie galimai Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės Linos Rimkienės nusikalstamą korupcinę veiklą, nagrinėjimas.
  Esu įsitikinęs, kad tokiai politikei artėja karjeros pabaiga. ALELIUJA.

 4. VIETINIS parašė:

  kažkaip niekas manęs neitikins,kad konservatoriai gali atnešti pažadėtąją saulę vien prisiminus Kubiliaus naktines reformas,nuo kurių dar ir dabar Lietuva neatsigauna

 5. Rinkėjas irgi parašė:

  Pajudino Rimkienė širšių lizdą :DDD Puls! Kokia bebūtų ta Rimkienė (gali patikt ar nepatikti), bet naujų vėjų mūsų padangėje įpūtė, pajudino nemažai įsisenėjusių problemų. Ir balsuosiu už ją! Balsuos ir mano pažįstami! Blogiau, kaip dabar, manau, kad nebus. Tedirba jaunesni, kitaip mąstantys norintys kažką pakeisti, o tai vieną dieną Mažeikiai taps gūdžiu bažnytkaimiu. Pirmyn, Rimkiene!

 6. Rinkėjas parašė:

  Kviečiu visus antradienį 14. 00 val stebėti Antikorucijos tarybos posėdį, kur Petras Kekys pristatys Linos Rimkienės galimai nusikalstamas korupcines veikas. Virginijau, kviečiame dalyvauti. Ponas S. Kaktį savivaldybėje pilna teisininkų, jei jie buki, tai samdykitės advokatus iš V. Sviderskio kontoros. Ji negali būti Tarybos nare. Ponia Lina konservatorė, kaip ir jūs, S. Kaktį. Varnas varnui į akį nekerta. Ar ne? Tikiu, kad Br. Kryžius, A. Tenys ir kiti vadovai apgins savo garbę.

 7. to ėdaė parašė:

  Na, sprendžiant iš nuotraukos, nelabai ir jaunesnė, o sprendžiant iš nuolatinių skandalų, vargu ar toks žmogus galėtų garbingai ir sąžiningai vadovauti miestui. Būtų antra Pinskuvienė, kuriai postas reikalingas tik ambicijoms patenkinti.

 8. ėdaė parašė:

  Mažeikių savivaldybėje per 27 nepriklausomybės metus niekas nepasikeitė.Senasis Mykoliuko raugas išsilaikė kaip gerame duonkubilyje.Jeigu pasirodė jaunesnis politikas arba nepritariantis senajam draugų ratui,tai reikia gyvą suvalgyti.Gėda skaityti komentarus,jūs tiktai save žeminate.

 9. Pabuskite parašė:

  Sita vadinama Senute pagal amziu tiktu daugumai valdanciosios daugumai i dukras.Sarmatinkites nejaugi sedite tose siltose vietelese ir taip sunku jas palikti.

 10. ??? parašė:

  O tai čia ta pikta senutė nuotraukoje ir yra skandalingoji Lina Rimkienė?

 11. Tautininkams parašė:

  Nesinėrvuokite 27 ponai,,Tautininkai,,esate okupavę visas savivaldybės įmones,jaučiatės kaip Romos popiežiai,atminkite, kad esate mažeikiškių išrinkti ir mūsų pinigėliais išlaikomi,juk patys nesukuriate nieko.Nereikia juokinti liaudies su pėščiujų takais į pajūrį arba tiltais išilgai geležinkelio.Jeigu jau esate išrinkti,tai prašome pasirūpinti mūsų problėmomis,kad ir kiemų įvažiavimais,saugiais dviratininkų takais ir keliais į sodus,šilumos kainomis,kad nereikėtu mokėti baudų.Įdomu būtu sužinoti-kiek Mažeikiuose belikę gyventojų?Pakalbėjus su emigrantais sužinai,kad jie jau bijo Lietuvos,kainų ir kitų nesamonių.

 12. Vija parašė:

  Tai, kad niekada nedraudė komentuoti

 13. Tautininkas parašė:

  Pagaliau Tarybos dauguma ir meras bei savivaldybės vadovai suprato, kad per ilgai iš 27 tarybos narių tyčiojasi pastoviai viena eilinė tarybos narė Lina Rimkienė. Ji jau seniai pamiršo, kad prisiekė laikytis Lietuvos valstybės įstatymų, ginti rajono žmonių interesus, o ne reklamuoti save.
  Per Tarybos posėdį P. Kekys paklausė Lino Rimkienės apie tautinius rūbus ir jų nuomą, bet Lina Rimkienė neatsakė ir tuo pačiu patvirtino, kad pasinaudojo tarybos narės padėtimi. Tuo ji eilinį kartą pažeidė tarybos narės statusą. P. Kekys teisingai pasakė, kad tik ji viena žino kaip reikia dirbti.
  Nebaudžiamas asmuo toliau šmeižia kitus, ne pirmą kartą neateina į Etikos komisijos posėdžius. Ši ponia tik neigiamai skamba rajono spaudoje. O kur kitų 26 tarybos narių darbas? Nejaugi bejėgiai esate, kad dar leisite toliau save negerbti ir Linai Rimkienei būti rajono tarybos nare?

 14. Norintis tvarkos parašė:

  Katinas visada reikalingas,kad pelės neneštu iš namų aruodo,laikykis ponia Lina,tvarka turi būti.

 15. ooo parašė:

  Pagaliau leidžia komentuoti :)

 16. Piliete parašė:

  Ponia Rimkiene,jei taip ja galima pavadint yra issilavinusi moteris,bet elgiasi kaip visiskai neadekvatus zmogus,nepalalaikau nei vienu,nei kitu,bet sitaip negerbt kitu zmoniu,vadint juos usuotais bebrais ar dar kitaip jai niekas nesuteike teises,Nori but ji mere,bet ar tai toleruotinas jos toks elgesys,patapusi mere nesiskaitys ji su niekuom.Tai zmogus avinelis vilko kailyje,graziai kalba tik dabar noredama pati i silta,minksta kede.Negrazu Lina labai negrazu.

 17. Komentatorius parašė:

  Tikrai diedams ir tetoms, kurioms jau virs 60 metukų, reikia kalbėti apie socialinius tinklus. Tai yra tikrai jiems suprantama.

 18. žmogus parašė:

  Senai laikas, nes kažkaip ponia per daug jau įsiaudrino.nepalaikau nei vienų nei kitų , bet ponia Rimkiene jei jūs norit laimėti rinkimus ,veikit kažkaip švelniau , nes su savo pasisakymais ,kažkaip pradėjot žmones atbaidyti ……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto