„ORLEN Lietuva“ pirmą ketvirtį dirbo pelningai

ORLEN Lietuva“ iš paukščio skrydžio

Per pirmus tris šių metų mėnesius „ORLEN Lietuva“ grupė gavo 1,59 mlrd. JAV dol. pajamų ir uždirbo kiek daugiau nei 92 mln. JAV dol. grynojo pelno.

Rodikliai mažesni

Pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą – EBITDA pagal LIFO metodiką – 2023 m. I ketvirtį sudarė 131,4 mln. JAV dolerių.

Lyginant su tuo pačiu ketvirčiu 2022-aisiais, finansiniai rodikliai šiek tiek susitraukė: pajamos sumažėjo 13 proc. (2022 m. I ketv. buvo 1,83 mlrd. JAV dol.), grynasis pelnas – 24 proc. (2022 m. I ketv. buvo 121,1 mln. JAV dol.), o EBITDA pagal LIFO metodiką – 4 proc. (2022 m. I ketv. šis rodiklis siekė 137,1 mln. JAV dol.).

Didžiausią įtaką finansinių rodiklių pokyčiui padarė pakeista perdirbamos žaliavos struktūra, eliminavus rusiškos kilmės naftą, taip pat mažesnė perdirbimo apimtis bei žemesnės produktų kainos pasaulinėje rinkoje.

Stebimas augimas

2023 m. I ketvirtį vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykla dirbo panaudodama 85 proc. savo pajėgumų ir perdirbo kiek daugiau nei 2,1 mln. tonų naftos žaliavos. Palyginus tuos pačius ketvirčius 2022 ir 2023 metais, bendrovei pavyko 2 procentiniais punktais padidinti šviesiųjų naftos produktų išeigą atitinkamai sumažinant sunkiųjų naftos produktų gamybą.

2023 metų I ketvirtį į Ukrainos rinką buvo parduota 93 proc. daugiau produkcijos nei prasidėjus karui 2022 m. I ketvirtį. Didelis augimas stebimas ir vertinant bitumo eksporto kiekius. 2023 metų I ketvirtį produktų pardavimas į kitas žemynines rinkas ūgtelėjo net 190 proc., didžiąja dalimi dėl bitumo eksporto į Skandinaviją.

Dėmesys investicijoms

AB „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki pastebi, kad geopolitinė situacija ir makroekonominės sąlygos pasaulyje nuolat kinta.

„Norėdami ne tik išlikti, bet ir stiprinti savo padėtį naftos rinkoje, privalome investuoti į plėtrą. Žaliavos likučio konversijos įrenginys, kurio statybos nuo metų pradžios sparčiai įgauna pagreitį, yra svarbiausias plėtros projektas, į kurio įgyvendinimą koncentruojasi profesionali AB „ORLEN Lietuva“ komanda. Investicijos, įgyvendinus projektą, užtikrins efektyvesnį naftos perdirbimą, didins atsparumą makroekonominiams pokyčiams bei generuos ekonominę naudą regionui“, – teigia įmonės generalinis direktorius.

Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dol. Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos įsigijimui ir tolesnėms investicijoms. „ORLEN Lietuva“ neseniai tapo PKN ORLEN integruotos naftos chemijos grandinės dalimi.

PKN ORLEN yra pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis bei didžiausia įmonė Centrinėje ir Rytų Europoje, įtraukta į prestižinį Fortune Global 500 sąrašą.

Parengta pagal AB „ORLEN Lietuva“ pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto