„ORLEN Lietuva“ vadovas neslepia: vyksta derybos dėl akcijų pardavimo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Premjeras nežino

Žiniasklaidai paskelbus, kad bendrovę „ORLEN Lietuva“ valdantis akcininkas – Lenkijos koncernas „PKN Orlen“ – siūlo pirkti Mažeikių įmonės akcijas Kazachstano kompanijai „Kazmunaigaz“ ir dėl to jau keletą mėnesių deramasi, Premjeras Algirdas Butkevičius teigė nieko nežinantis apie galimą naftos bendrovės pardavimą.
„Neturiu tokios informacijos. Tai yra privačių ūkio subjektų klausimas“, – interviu LRT radijui sakė A. Butkevičius.

Patvirtino profsąjungiečiams

„ORLEN Lietuva“ profesinių sąjungų tarybos pirmininkė Virginija Vilimienė „Santarvei“ sakė, kad viename iš paskutinių profsąjungos atstovų susitikimų su įmonės vadovais buvo paklausta, ar akcininkas išties nori parduoti naftos gamyklą.
Bendrovės generalinis direktorius Ireneušas Fanfara (Ireneusz Fąfara) darbuotojų atstovams patvirtino, kad derybos vyksta ir kad jau gana seniai „PKN Orlen“ ieško mažeikiškės bendrovės akcijų pirkėjo.
Kokią akcijų dalį ketinama parduoti, oficialiai neskelbiama. Galima spėti, kad naftos įmonės akcininkai tikisi rasti kompanioną, kuris ne tiek užtikrintų žaliavos tiekimą, kiek padėtų išeiti į naujas rinkas.
Kazachstano valstybinė naftos ir dujų bendrovė „Kazmunaigaz“ pretendavo į Mažeikių gamyklą dar 2006 metais – ji norėjo iš Rusijos koncerno „Jukos“ pirkti jo valdomą „Mažeikių naftos“ akcijų paketą bei pretendavo į Vyriausybės dalį, tačiau „Jukos“ mažeikiškės bendrovės akcijas pardavė didžiausią kainą pasiūliusiai „PKN Orlen“.

5 Atsakymai į “„ORLEN Lietuva“ vadovas neslepia: vyksta derybos dėl akcijų pardavimo”

 1. zemaitis parašė:

  Tegul parduoda kad ir rusui man net geriau bus darbo.

 2. melas ir tiesa parašė:

  vakar teige, o siandien jau pkn’as NEIGIA derybas..

 3. Miunchauzenas iš Bugenių parašė:

  Žinoma, parduos Rusijai, be jokios abejonės, juk strateginis konciervų partneris, ane? O konciervai su bolševikais, kaip žinote, labai myli Žečpospolitą, o ji – Maskoliją. Nieko naujo!

 4. Tadas parašė:

  „Fanfara“ – trimitas be vožtuvų. Direktoriaus pavardė – Fąfara.

 5. na va parašė:

  Ka gavome is lenku? Atleista 2000 zmoniu… Gamykla nustekenta, dabar jau ir parduoti akcijas galima…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto