Paauglių prievaizdas – būtinybė?

Netrukus gali būti taip, kad vieni vaikai namuose negalės būti nė akimirkos – tėvai privalės pasirūpinti jų priežiūra net naktį. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiuo metu Seimo komitetuose svarstomas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektas, kuriame numatoma griežtesnė vaikų priežiūra namuose.
Mažeikių rajono specialistai, atsakingi už vaikų teises bei jų ugdymą, įsitikinę, kad mums dar per anksti gyventi pagal tokią griežtą tvarką: „Mes iki to dar nepriaugome“. Jų nuomone, skubotai patvirtinti įstatymo pakeitimai gali labiau pakenkti, nei padėti.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo neleisti palikti namuose vienų be priežiūros vaikų iki 7 metų. Be to, siūloma uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes.
Tai numato ministerijos parengtas naujos redakcijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektas.
Viena siūlomų naujovių – nustatyti, kokio amžiaus vaikų nebūtų galima palikti vienų.
Jei Seimas patvirtins teikiamus pasiūlymus, tėvai bus įpareigoti pasirūpinti, kad vaikai iki 7 metų neliktų be suaugusių ar vyresnių nei 14 metų asmenų priežiūros, o nuo dešimtos valandos vakaro iki šeštos valandos ryto 7–14 metų vaikai negalės būti palikti be pilnamečių asmenų priežiūros.
Iki šiol įstatyme tai nebuvo reglamentuota.

Ką apie šį ministerijos planą galvoja su vaikų auklėjimu ir globa susiję mažeikiškiai specialistai, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

3 Atsakymai į “Paauglių prievaizdas – būtinybė?”

  1. xxx parašė:

    Ar yra mažeikiuose kažin nepilnamečiu kuriems patinka bachurai.?:DDD

  2. gyventoja parašė:

    Puiku, pagaliau vaikai bus prižiūrėti. Ypač nesmagu ir nesaugu tomis dienomis, kai švenčiama pašalpos savaitė. Tada ir vaikai trinasi apie prekybos centrus iki vėlumos, ir tėvams jie nerūpi. Niekur civilizuotam pasaulyje nematysi be tikslo besitrinančių vaikų. Padorūs tėvai tik dėkingi Jums.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Paziurekit vakare mikrorajono Maximoje kokio amziaus vaikai bastosi po parduotuve ir prie jos lauke? Amzius 5-14 metu. ! Bet kaip jie elgiasi,tai jau truksta zodziu! Toks jausmas ,kad jie benamiai,murzini,apiplyse ir alkani .Vis kazka rezga,uzgaulioja kitus praeinancius vaikus.Darosi net nesaugu! Ka mano Mazeikiu Vaiku teises?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto