Pacientai į didžiąsias ligonines vyksta su nesutvarkytais dokumentais

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad apie pusė mažesnių rajonų pacientų gydytis vyksta į didžiųjų miestų ligonines, tačiau 43 procentai iš šio skaičiaus neturi tinkamai sutvarkytų siuntimo dokumentų.

„Didžiausia problema, kad mūsų pacientai, užuot pasirinkę rajonines, regionines ligonines, apie 50 proc. vidurkis, važiuoja į kitas gydymosi įstaigas, aukštesnio lygmens, ypač į Vilnių, Kauną“, – antradienį „Žinių radijui“ kalbėjo ministrė.
Vertindama Prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymą teisės aktais įtvirtinti laiką, per kurį pacientui turėtų būti suteiktos gydymo paslaugos, R. Šalaševičiūtė teigė, kad tokios pataisos esminės problemos neišspręs, nes trečiojo lygmens sveikatos paslaugas teikiančiuose centruose eilės susidaro dėl netinkamai užpildytų siuntimo dokumentų.
„Apie 43 proc. pacientų, kurie atvyksta į tretinį lygį (…), atvyksta su nesutvarkytais dokumentais. Didžiosios ligoninės pirmiausiai turi problemą, kad turi atlikti tuos darbus, kuriuos turėjo atlikti žemesnio lygmens gydymo įstaigos ar poliklinikos. Pacientas turi du tris kartus pas specialistą eiti, nors pas specialistą turi būti tik vienas vizitas“, – kalbėjo ministrė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto