Pacientas – gydytojų nesusikalbėjimo įkaitas?

Eilės pas konsultantus vis dar sunkiai sprendžiama problema – tą pačią dieną galima patekti tik pas šeimos gydytojus.

Ketvirtadienį vykęs pasitarimas dėl pacientų eilių mažinimo pas specialistus sveikatos įstaigose virto apsižodžiavimu.
Šeimos gydytojai akmenukus mėtė į konsultantų daržą, pastarieji negailėjo kritikos ir pirminės sveikatos priežiūros įstaigoms.
Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovai pastebėjo, kad dėl gydymo įstaigų nesusikalbėjimo, bendradarbiavimo stokos ir nesugebėjimo tinkamai išrašyti dokumentų labiausiai kenčia pacientai.
Ligonių kasos atstovų vizitą į Mažeikius paskatino Sveikatos apsaugos ministerijos užmojai išspręsti pacientų eilių problemą pas gydytojus. Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, visos gydymo įstaigos iki balandžio 15 d. turės parengti savus pacientų laukimo eilių priemonių mažinimo planus.
Ketvirtadienį pasitarimas su Ligonių kasų atstovais dėl eilių mažinimo įvyko mažeikiškių iniciatyva, nes gydymo įstaigos pageidavo daugiau sužinoti apie naujus Sveikatos apsaugos  ministerijos dokumentus.
„Santarvė“ ne kartą yra  rašiusi apie neišsprendžiamą eilių pas gydytojus problemą. Mažeikiškiams kai kurių gydytojų specialistų konsultacijų tenka laukti savaitę, dvi ar net ilgiau. Tokia norma egzistuoja ne metus ir ne dvejus.
Tačiau, Šiaulių ligonių kasos direktoriaus pavaduotojo Prano Nainio teigimu, tai esą normalu, nes panašios eilės yra ir kituose regiono rajonuose.
„Mažeikiai niekuo neišsiskiria. Nebent tik tuo, kad pas Mažeikių ligoninės kardiologą eilė net 120 dienų. Ji ilgiausia ne tik tarp visų mažeikiškių gydytojų, bet ir visame Šiaulių ligonių kasoms priklausančiame regione“, – pastebėjo pavaduotojas.

Ką turėtų žinoti mažeikiškiai, kreipdamiesi į gydytoją, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

6 Atsakymai į “Pacientas – gydytojų nesusikalbėjimo įkaitas?”

 1. gyventoja parašė:

  su tom kortelėm irgi siaubinga.Turėtų būti įvesta tvarka,kad už kortelės saugojimą atsakingas pats klientas,nes dažnai yra problemų(neaiškus dingimas,ieškojimas,klausinėjimas kur paskutinį kartą lankėtės ir pan.) dėl šito ir registratūroje esamos eilės.Norint kreiptis į kitą gydimo įstaigą dažnai iškyla problemų dėl kraujo ar kitokių tyrimų.Nesvarbu,kad šeimos gydytoja išrašo tam tikrą siuntimą konsultuotis kitur,tačiau nuvykus tarkim į Klaipėdą ar Vilnių dažnai išgirstama apie netiksų aprašymą,nesvarbu koks ligos kodas būtų įrašytas,juk dėl kodo irgi galima klysti.Aš manau,kad tokia problema būtų išspręsta ĮVEDUS ELEKTRONINĘ LIGONIO KORTELĘ,KOMPIUTERIO PAGALBA TVARKINGAI IR LAIKU VISKAS REGISTRUOJAMA ir ten ji būtų pasiekiama bet kuriame Lietuvos mieste.O dėl eilės prie daktaro durų susidaro tik dėl mųsų valstybės netvarkos.

 2. ,, parašė:

  eilės daromos dirbtinai,o dar gydytojai į pacientų korteles įrašo įrašus,nors pacientas ir nesilankė,na kažkas baisaus,tai štai kaip didinamos eilės

 3. na parašė:

  baisu,kai ateini pas šeimos gydytoją tai matai kaip pav. ryte jei darbas prasideda 8 val tai 9 val gydytoja išeina ir valandą ar pusantros valandos GERIA KAVUTĘ ir nieko,o tie talonai tai nieko nereiškia tu nuėjęs turi išsėdėti visą dieną,nes nežinai kas ten į tą kabinetą eina ir atrodo,kad ten yra kita eilė, KURI SUSIMOKA

 4. mažeikietė parašė:

  užtenka ir 50 lt, priima tą pačią dieną, o žmogiukai su talonais sėdi eilėje. Teko pabuvoti abiejose pozicijose ir su talonu eilėj sėdint pyktis kyla, kad be eilės kviečia tuos kurie “dovanėlę į kišenę įkiša” ir atėjus su “dovanėle” pikta, kad norint stabilizuoti širdies darbą esi priverstas “dovanas dovanoti”, nors sąžiningai moki mokesčius… o eilės (net 120 dienų) tikrai dirbtinai sudaromos. Tas pats ir pas ligoninės loristę…

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Ikisk 1oo litu ir prieisi ta pacia diena,ar vakare pasiulys ateit kardiologe,GERIAU IS VIS NET KOJOS NEKELT,KOL GALI. Nes kartais atrodo jog atejes trukdai

 6. reikia laukt parašė:

  120 dienu pas kardiologa? truksta zodziu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*