Padaugėjo sergančiųjų, bet ne dėl Saulės užtemimo

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajone sergamumas gripu ir toliau mažėja, tačiau sergančių ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis mažeikiškių praėjusią savaitę padaugėjo per pusšimtį.
Sveikatos priežiūros specialistai pastebi, kad dėl penktadienį vykusio Saulės užtemimo medikams darbų nepadaugėjo.

Padaugėjo sergančiųjų

Telšių visuomenės sveikatos centras informavo, kad praėjusią savaitę Telšių apskrityje registruoti 9 gripo atvejai. Prieš dvi savaites tokių atvejų buvo 23.
Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų paskutines dvi savaites registruota vienodai – po  907 atvejus.
Mažeikių rajone registruoti trys gyventojai, sergantys gripu. Vienas iš – jų vaikas. Prieš dvi savaites mūsų rajone gripu sirgo šeši žmonės.
Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų registruota 369 (76 atvejais daugiau nei prieš dvi savaites).
Kaip visada tarp šių ligonių daugiausia vaikų iki septyniolikos metų – 314, arba 75 vaikais daugiau, nei registruota prieš dvi savaites.

Situacija panaši

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė priminė, kad pernai tuo pačiu metu mūsų rajone buvo registruoti keturi gripo atvejai – gripu sirgo trys vaikai. Šiek tiek daugiau buvo sergančiųjų ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis – 390.
„Praėjusi savaitė labai panaši į buvusią lygiai prieš metus. Svarbu, kad nėra labai didelio sergančiųjų peršalimo ligomis pagausėjimo. O svyravimai šiuose reikaluose yra įprastas dalykas“, – sakė I. Macijauskienė.

Užtemimas įtakos neturėjo

I. Macijauskienės paklausus, ar renkant duomenis apie peršalimo ligas Mažeikių rajone nebuvo registruota ir kitų ligų paūmėjimo, kurį būtų galima sieti su penktadienį buvusių Saulės užtemimu, ji atsakė, kad nieko panašaus nebuvo registruota.
„Atskirai mes tokių duomenų nerenkame. Jei kas ir pasijuto blogai, tai kvietėsi greitąją arba kreipėsi į šeimos gydytojus. Bet kad būtų oficialiai kalbama apie Saulės užtemimo padarinius, tikrai neteko girdėti“, – sakė I. Macijauskienė.
Kad neužfiksuota ligų, galimai susijusių Saulės užtemimu, „Santarvei“ sakė ir Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyresnioji slaugytoja Sonata Keliotienė.
Pasak medikės, netgi atvirkščiai – penktadienį buvo registruota mažiau iškvietimų nei įprastai.
Pirminės sveikatos priežiūros įstaigų vadovai taip pat teigė, kad akivaizdaus ligonių skaičiaus padidėjimo nepastebėta.
„Negaluojančių, sergančių žmonių yra kaip visada nemažai, bet to tikrai negalima sieti su buvusiu  užtemimu“, – sakė Ona Juočinskienė, tokios sveikatos įstaigos vadovė.

2 Atsakymai į “Padaugėjo sergančiųjų, bet ne dėl Saulės užtemimo”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Registruota nebuvo susirgusiu ivykus saules uztemimui,bet zmones blogai
    jautesi ir nebuvo jokios informacijos ,kaip elgtis .kaip gydytis siuo atveju,tai tiesa! Daugeliui pakilo kraujo spaudimas ,mazejo pulsas ir streikavo sirdis, Kodel Mazeikieciams nebuvo teikiama jokia informacija tuo klausimu ?

  2. vardas parašė:

    Įdomu,kodėl miesto gatvės pabalusios? ko gero,tie chemikalai sveikatos tikrai neprideda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*