Padažnėję gaisrai kelia nerimą

Ugnis siautėjo virš negyvenamo namo stogo. Mindaugo DULINSKO nuotrauka

Vienas po kito mieste užsidegė negyvenami pastatai – trečiadienį liepsnojo du, ketvirtadienio vakarą dar vienas. Visais atvejais įtariami padegimai.

Gaisrą pastebėjo kaimynai

Prieš devintą valandą vakaro kaimynai pastebėjo, kad iš Falsbergo gatvėje nuošaliau stovinčio negyvenamo medinio namo pastogės veržiasi dūmai ir iškvietė ugniagesius gelbėtojus. Kol mažeikiškiai pareigūnai atvyko iki Reivyčių, dalis šiferiu dengto pastato stogo jau degė atvira liepsna.
Laimei, ugnis buvo išplitusi tik nedideliame plote, tad ją gana greitai pavyko užgesinti, nudegė tik šeši kvadratiniai metrai stogo ir medinių jo konstrukcijų, dar dalį stogo ugniagesiai nuardė.
Pirminiais duomenimis, durų užraktai ir langai buvo sveiki, į namo vidų buvo galima patekti tik pro vieną išmuštą langą.

Ragina saugoti savo turtą

„Šiais metais Mažeikių rajone kilo vienuolika gaisrų apleistuose pastatuose, iš kurių devyni –  Mažeikių miesto teritorijoje. Labai dažni išvykimai į apleistų pastatų gaisrus apsunkina Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklą, sunaudojama daug kuro automobiliams, trukdomi ugniagesiai, kai tuo metu gali įvykti nelaimė ar kilti gaisras kitoje vietoje. Tokiu atveju pritrūksta ugniagesių pajėgų bei gaisrinės technikos tinkamai reaguoti į kitus iškvietimus. Degantys apleisti pastatai kelia grėsmę ir kaimyniniams pastatams, kurie yra tvarkingai prižiūrimi ir naudojami“, – informavo Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Vytautas Narkus.
Pareigūnas primena, kad statinių naudotojai privalo vadovaujantis Statinių tinkamo naudojimo taisyklėmis, kurios patvirtintos Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, aptverti arba kitomis priemonėmis užtikrinti, kad nebūtų galima patekti į griūvančius, nenaudojamus, avarinės būklės pastatus (atskiras jų dalis, patalpas) ar kaupti juose atliekas.
Pastaruoju metu padažnėjus gaisrams apleistuose statiniuose, kurie, kaip įtariama yra padegami, pareigūnai prašo gyventojų, pastebėjus apleistuose kaimyniniuose sklypuose vaikštančius įtartinus asmenis, būti pilietiškiems ir kilus įtarimų, kad yra vykdomas nusikaltimas, pranešti Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto