Padegėjai siautė po šiukšlių konteinerius ir laukus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ugniagesių gelbėtojų pajėgos savaitgalį skubėjo gesinti degančių šiukšlių konteinerių ir pernykštės žolės.

Konteineriai degė vienas po kito

Penktadienį Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnams teko vieną po kito gesinti šiukšlių konteinerius – nuo ketvirtos valandos ryto pasipylė pranešimai apie mikrorajone siautėjančius padegėjus.
Šiukšlių konteineris prie Žemaitijos gatvės 56-ojo namo degė penktadienį ir ankstų sekmadienio rytą. Pareigūnams teko skubėti ir prie Pavasario gatvės 25-ojo namo, kur degė du šiukšlių konteineriai, po to ekipažai vyko prie tos pačios gatvės 35-ojo namo – čia taip pat buvo padegti du šiukšlių konteineriai.
Gaisrų rezultatas – apdegę, aprūkę konteineriai ir juose buvusios šiukšlės.

Žolės padegėjų laukia baudos

Savaitgalį rajono ugniagesiai gelbėtojai ne kartą važiavo gesinti pernykštės žolės – ji degė mieste, prie Ventos upės, Viekšniuose, prie tilto, ir Auksūdžio apylinkės laukuose.
Pareigūnai informuoja, kas nuo balandžio 1-osios turėtų įsigalioti naujas Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, kuriame dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda.
Vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą nuo 30 iki 170 eurų žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams.
Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.
Nuo metų pradžios mūsų rajone jau kilo 40 gaisrų. Vienuolika jų yra susiję su pernykštės žolės deginimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto