Padegėjai žmones baudžia ugnimi

Ugnis sunaikino mažesniojo pastato stogą, šalia buvusi grūdų džiovykla liko ugnies nepaliesta. Nuotrauka iš PGT archyvo

Pastarosiomis dienomis rajone nuo padegėjų rankos kilo du gaisrai – Laižuvoje ir Bugeniuose.


Įtariamas padegimas 

Antradienio rytą gaisro pašvaistė nušvietė Bugenius – Kiminiškės gatvėje atvira liepsna veržėsi pro grūdų saugyklos stogą. 
Pranešimas apie gaisrą buvo gautas apie penktą valandą ryto, atskubėjęs mažeikiškių ugniagesių gelbėtojų ekipažas su ugnimi susitvarkė per dvidešimt minučių, neleido jai išplisti į šalia stovintį pagrindinį grūdų džiovyklos pastatą, kur laikoma apie trisdešimt tonų grūdų. Ugnis visiškai sunaikino pagalbinės patalpos stogą, apdegė viduje buvę įrengimai ir daiktai.
„Žmonėms gaisras buvo netikėtas – išgirdo tamsoje panašius į šūvius garsus, išėjo į lauką ir pamatė, kad nuo karščio jau sproginėja šiferinis stogas. Pirminė tyrimo išvada – padegimas“, – informavo Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Vaclovas Česnauskas.


Gaisro niekas nepastebėjo 

Tai jau antras Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje per pastarąsias dienas užfiksuotas tyčinis padegimas, kai nukenčia gyventojų turtas. 
Sekmadienio vakarą, po poros dienų išvykos grįžęs į namus Laižuvoje, Stoties gatvėje, vietos gyventojas pamatė, jog nebėra atokiau stovėjusio medinio, šiferiu dengto vasarnamio: pastatas su jame buvusiais namų apyvokos daiktais buvo visiškai sudegęs.
Kapstydami ir perpildami vandeniu nuodėgulius, vietos ugniagesiai gelbėtojai stebėjosi – apie gaisrą nebuvo pranešta, miestelio gyventojai nematė liepsnų, negirdėjo sproginėjančios šiferio, kurio gabaliukai buvo nusėję pusę kiemo.


Pradedami ikiteisminiai tyrimai 

Per šiuos metus Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje užfiksuota jau dešimt gaisrų, kurių priežastis – padegimas. 
Pasak ugniagesių gelbėtojų, konstatavus faktą, kad pastatai ar kitas žmonių turtas buvo padegtas,  į gaisravietę kviečiama Mažeikių rajono policijos komisariato operatyvinė grupė, pradedamas ikiteisminis tyrimas.
Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, už tai numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto