Padegėjų azartą skatina šiukšlių konteineriai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiomis dienomis mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai daugiausiai pranešimų gauna apie kaminuose degančius suodžius ir liepsnojančius konteinerius.


Į vieną kiemą – tris kartus 

Praėjusiais metais Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai gesino net 45 šiukšlių konteinerius, buvo atvejų, kai per parą mieste užsiliepsnodavo po keturis konteinerius. Palyginimui, prieš dvejus metus gesinti tik 27 šiukšlių konteineriai. 
Ši bloga tradicija tęsiasi ir šiais metais – per keletą sausio dienų net tris kartus degė šiukšlių konteineris, ir vis toje pat vietoje – ties Pavasario gatvės keturioliktuoju namu.
Dviem atvejais, be ugniagesių gelbėtojų, į įvykių vietas teko vykti ir policijos pareigūnams – šalia konteinerio buvo pristatyta daug automobilių, didesnio gaisro atveju galėjo nukentėti ir jie. Abu kartus savo automobilius savininkai spėjo patraukti.
Kaip informavo Mažeikių PGT specialistai, šiukšlių padegėjų sulaikyti nepavyko. Pareigūnai primena, kad dėl padegimo policijoje pradedamas ikiteisminis tyrimas, gresia baudžiamoji atsakomybė ir net laisvės atėmimas iki penkerių metų.


Būtina išsivalyti kaminus 

„Kiti mus šiomis dienomis pasiekiantys pranešimai – apie kaminuose degančius suodžius. Pastebėję iš kamino kylančius degančius suodžius, kurie dažniausiai leidžiasi ant stogų, gyventojai kviečia ugniagesius gelbėtojus, kurie budi vietoje. Raginu namų savininkus išsivalyti kaminus, nes už tokį pažeidimą gresia piniginė bauda nuo dvidešimt penkių iki dviejų šimtų litų“, – priminė ir apie atsakomybę įspėjo Mažeikių PGT viršininkas Audrius Tupikas.
Trečiadienį ugniagesių ekipažai vyko į sodų bendriją „Šaltinėlis“, kur katilinėje Versmės gatvėje užsidegė šildymo sistema. Gaisrą dviem gesintuvais spėjo užgesinti patys gyventojai, apdegė tik grindys aplink sistemą.

One Reply to “Padegėjų azartą skatina šiukšlių konteineriai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    tokias sumas lupdami iš gyventojų už nieką,galėtų ir po sargą pastatyti prie konteinerių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto