„Padovanok man puokštę tulpių…“

Sigito Strazdausko nuotrauka

Kovo 8-ąją – Tarptautinę moters dieną – neieškokite brangių rožių ar orchidėjų, o padovanokite moterims kvepiančių pavasariu, pirmojo lietaus nuplautomis gatvėmis, saulės sušildytais laukais ir bundančia gamta tulpių.

Įeina į gėlių penketuką

„Padovanokite moterims tulpių, nes jos žino, kad gėlės pasako daugiau nei žodžiai, jos geriau už bet kokias dovanas pagerbia ir pamalonina mus. Visame pasaulyje, nesvarbu, ar ten švenčiama Kovo 8-oji, ar ne, tai yra pati moteriškiausia gėlė. Be to, tai pati ryškiausia pavasarį prisikelianti gėlė. Pavasarį išlenda ir krokai, narcizai, hiacintai, bet juos visus pranoksta tulpė“, – teigia floristikos meistrė Birutė Lekavičiūtė.
Tulpėse įamžintos visos gyvenimo spalvos, jos trapios ir gležnos kaip tikri jausmai, jos kvepia viltimi ir tikėjimu, gyvenimu ir gyvybe. Tulpės, kaip ir ramunės, alyvos, rožės bei orchidėjos, patenka į populiariausių pasaulyje gėlių penketuką. Jau beveik pusę tūkstančio metų pasaulis tiesiog garbina ir eina iš proto dėl šių nuostabių gėlių – pačių spalvingiausių ir draugiškiausių.

Populiarios spalvingos  puokštės

Tulpės žiedą B. Lekavičiūtė lygina su taure, pripildyta pavasario gyvybės, kupina vėsaus saulėto ryto, įdienojus jis kvepia jau pakilusių žolynų aromatais, o vakarop, lyg brangenybių dėžutė, yra apsunkęs nuo gausybės pavasario dienos stebuklų. Tulpė labai moteriška gėlė, ji tiesiog tapatinama su moteriškumu.
Tai  besikeičiančių nuotaikų gėlė, jai taip pat priskiriama nuoširdumo, atvirumo ir laimės simbolika.
Žmonės, kuriems patinka šios gėlės, žino, kad tulpės taip pat simbolizuoja ir begalinę, pasiaukojančią, netgi tobulą meilę. Šios reikšmės tulpės žiedui priskiriamos daugelyje šalių.
„Galiu nuspėti, kad pačios madingiausios šiemet yra spalvingų tulpių puokštės, kurios apima visas reikšmes, kad parodytų visas gyvenimo džiaugsmo spalvas. Todėl užuot rinkusis įprastinius vienspalvius žiedus, reikia sudėti spalvas nuo baltos iki raudonos: geltoną, žalsvą, violetinę, purpurinę“, – pataria floristė.

Spalvos irgi kalba

Ir vis dėlto, jei rinkdamiesi tulpes norite būti ypatingi, būtinai atkreipkite dėmesį į žiedo spalvą. Raudona – meilės prisipažinimas, pasitikėjimo ženklas. Geltona – atgaiva, nauji potyriai, gėris. Madingos violetinės tulpės reiškia susižavėjimą, persikinė spalva – susijaudinimą, o oranžinė – entuziazmą. Margos tulpės – išskirtinumo, nepaprastumo, subtilumo simbolis.
„Dar svarbiau nei į spalvą, renkantis tulpes reikia atkreipti dėmesį į žiedų kokybę. Kokybiškus, gražius žiedus galima išauginti tik iš geros kokybės svogūnų. Ir tokios tulpės nėra pigios, bet pamerktos vazose jos ilgiau žydi“, – tikino pašnekovė.
Tarp išskirtinių savybių būtina pažymėti šios gėlės išskirtinį spalvingumą: visa plačiausia spalvų paletė nuo sniego baltumo iki juodojo aksomo. Išvesta ir kelių atspalvių, išraiškingų dvispalvių tulpių veislių. O kur dar žiedų ir žiedlapių formos: šarmotosios, papūginės, lelijinės, pilnavidurės.

Giria vyrus

Tulpės labai „myli“ namus. „Šis pasakymas tampa suprantamas, vos namuose pasimerkiame tulpių… Akys vis krypsta į šias gėles, o jos kalba sava tulpių kalba: atveria taureles, seka saulę, naktį užsimerkia, o rytą vėl kartu pradeda naują dieną“, – tulpėmis žavisi B. Lekavičiūtė
Tikrosios tulpės nėra tos, kurias vyriškis turi parnešti įvyniojęs į celofaną, nes jos kitaip nesilaiko. Dabar vyrai mėgsta ieškoti vadinamųjų saloninių tulpių, kažko naujo, kas patinka jo moteriai, jam pačiam.
„Norėčiau, kad pagirtumėt vyrus: jie yra laikomi demokratiškais pirkėjais, bet įsiūlyti bet ko jiems negalima. Vyrai gali būti praktiški, kai reikia apdovanoti tūkstantį moterų: tada jie gal dovanos vienodos spalvos tulpes. Bet kai jis eis namo, parinks tokias tulpes, kad pats galėtų didžiuotis, kas yra jo vazoje. Negalima sakyti, kad vyrai grožio nemato ir nežino“, – kalbėjo augalų meistrė.

Draugiška gėlė

Vyrai gėles – kaip ir mašiną, laikrodį – vertina pagal orumą. Jie tikrai neims ir nedovanos bet kokios šiukšlės, kad tik atliktų pareigą. Gėlės dabar nėra ir tik priedas prie butelio.
„Pastebėjome, kad šiais metais aukcionuose tulpės pabrango, ir tą nulėmė ne kokie nors kiti veiksniai, bet tai, kad pasaulyje daugėja vyrų, sveikinančių moteris.
Tulpė yra labai draugiška gėlė, todėl priima visas pavasario gėles. Viena nuostabiausių puokščių yra smulkiažiedės kekinės rožės su tulpėmis. Tulpė priima ir kitokią medžiagą: kačiukus, besiruošiančius prasprogti, ar ką tik prasprogusius beržiukus.
Kovo 8-ajai dar perkami narcizai, o tulpių ir narcizų puokštė – sena klasika. Dar populiarūs  hiacintai ir mišrios kitų gėlių puokštės.
„Mišrias puokštes dažnai komponuojame, kai yra užsakymai iš užsienio: jas užsako emigrantai, verslo partneriai. Tarptautiniuose kataloguose tulpės siūlomos su kitomis gėlėmis: plukėmis, rožėmis, gerberomis“, – patirtimi dalijosi B. Lekavičiūtė.

Užsakymai – nebe iš filmų

Vis populiaresni tampa puokščių užsakymai į namus ar kur kitur.
„Vyras, išėjęs į darbą, užsuka į gėlių saloną ir užsako nusiųsti gėlių puokštę namuose likusiai žmonai, draugei… Tai jau nebėra lyg vaizdas iš romano ar kino filmo“, – pasakojo floristė.
Gėlės siunčiamos į namus, į darbovietes, į pobūvių ar pokylių vietas.
Jos siunčiamos atsiprašant, dėkojant, sveikinant įvairiomis progomis, iš meilės, pagarbos.
Tokia paslauga itin naudojasi emigrantai: gaunami vaikų užsakymai puokštėms iš Anglijos, Italijos, Ispanijos. Puokščių meistrės žodžiais, mamos, gavusios tokias puokštes, apsikabina jas lyg savo vaikus ir verkia…
„Ar blogai, ar gerai gyveno, lietuviai visada mėgo gėles, be jų neapsieina nė vienas sveikinimas, nė viena šventė. Tai yra senas mūsų bruožas, tai yra senos mūsų tradicijos, ir tuo reikia džiaugtis“, – tikino B. Lekavičiūtė.

One Reply to “„Padovanok man puokštę tulpių…“”

  1. julija parašė:

    Mane per Kovo 8-ta vyras parejo prisproges ir ataude kapitaliai. Stai kam Kovo 8-toji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto