Pagal sergamumą COVID-19 mūsų rajonas – jau geltonojoje zonoje

Nuotr. iš SAM archyvo

Mažeikių rajone situacija dėl koronaviruso infekcijos vis dar gerėja. Esame tarp aštuonių savivaldybių, pagal neseniai Vyriausybės patvirtintą karantino atlaisvinimo planą patenkančių į geltonąjį arba B scenarijų, kuriame numatyta mažiau ribojimų.
Epidemiologai konstatuoja: kol kas atsipalaiduoti nevertėtų. Šiuo metu nutarimas dėl karantino nėra pakeistas, nustatytas režimas galioja visoje Lietuvos teritorijoje.

Per savaitę – 10 naujų atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pirmadienio duomenimis, šiuo metu COVID-19 liga realiai serga 48 rajono gyventojai (deklaruota 495).
Per praėjusią savaitę rajone patvirtinta 10 naujų susirgimo atvejų. Šešių iš jų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, ketvirtadalis atvejų – „šeiminiai“, vienas – įvežtinis iš Italijos.
Per septynias paras diagnostiniai tyrimai dėl koronaviruso infekcijos buvo atlikti beveik 590 rajono gyventojų, teigiamų tyrimų dalis sudarė 1,4 proc., kai šalies vidurkis – 7,8 proc.
Iš viso nuo pandemijos pradžios mūsų rajone nustatytas 3051 COVID-19 ligos atvejis.
Mažeikių rajone nuo koronaviruso infekcijos paskiepyta beveik 2 tūkst. rajono gyventojų, arba 3,93 proc., šalies vidurkis – 4,33 proc.

Žemėlapyje rajonas žymimas geltonai

Neseniai Vyriausybei patvirtinus karantino atlaisvinimo planą, jo etapai buvo suskirstyti į 4 pagrindinius scenarijus: D, C, B ir A arba juodąjį, raudonąjį, geltonąjį ir žaliąjį. Pagal sergamumą jie suskirstyti į dar smulkesnes grupes. Pagal karantino atlaisvinimo plano scenarijus, yra sudarytas ir spalvinių zonų žemėlapis.
Mažeikių rajono savivaldybė, kurioje 14 dienų sergamumas siekia 71 atvejį 100-ui tūkst. gyventojų, ir dar septynios savivaldybės žemėlapyje nuspalvintos geltonai. Pagal šį rodiklį mūsų savivaldybė geriausiųjų (mažiausio sergamumo) dešimtuke yra septinta.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto