Pagalba – tik numeriu 112

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Senieji pagalbos numeriai nugrimzdo į praeitį: nuo penktadienio lieka vienintelis skubios pagalbos tarnybų telefono numeris – 112.
Nuo spalio 1-osios visiems skubios pagalbos prašymams, kai reikalinga iš(si)kviesti priešgaisrines gelbėjimo pajėgas, policiją ir greitosios medicinos pagalbos tarnybą, Lietuvoje lieka tik vienas skubiosios pagalbos tarnybų telefono ryšio numeris – 112. Iki šiol vis dar egzistavę senieji priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos numeriai 01, 101, 011, policijos numeriai 02, 102, 022 ir greitosios medicinos pagalbos tarnybos numeriai 03, 103, 033 viešuosiuose ryšio tinkluose bus nebenaudojami.
Kaip informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, ir šiais metais vis dar būdavo žmonių, kurie skambindavo senaisiais numeriais: kiekvieną mėnesį buvo sulaukiama apie 7,5 tūkst. skambučių senaisiais priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, apie 6 tūkst. skambučių policijos ir apie 16 tūkst. skambučių greitosios medicinos pagalbos tarnybos numeriais. Paskambinus senaisiais pagalbos tarnybų telefono numeriais iki kitų metų kovo 31-osios automatiniu balso įrašu lietuvių ir rusų kalbomis dar bus informuojama, kad pagalbos poreikio atveju reikia skambinti numeriu 112, o nuo tų metų 2022 m. balandžio 1-osios senieji pagalbos tarnybų numeriai bus visam laikui išjungti.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto