Pagerbti geriausi metų ūkininkai

Konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai buvo pagerbti Savivaldybės mero padėkos raštais ir piniginiais prizais. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės mero padėkos raštais ir piniginiais prizais apdovanoti trys ūkiai – konkurso „Metų ūkis 2021“ rajoninio turo nugalėtojai.
Žemdirbio kelią pasirinkę ūkininkai teigė, kad, kaip ir kiekviename versle, jiems tenka susidurti su išmėginimais, sunkumais, tačiau nė vienas nesigaili dėl savo pasirinkimo.
Savivaldos atstovai – vietos seniūnai – pastebi, kad dažniausiai sėkmingai ūkininkaujantys žmonės yra bendruomeniški, pagalbos ranką jie ištiesia ir laimėje, ir nelaimėje, yra vieni aktyviausių bendruomeninių renginių rėmėjų.

Vyko oficiali ceremonija

Konkursas „Metų ūkis“ – tradicinis, šiemet savivaldybėse, kur veikia Lietuvos ūkininkų sąjungos skyrius, jis buvo organizuojamas 28-tą kartą.
„Konkurso tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti efektyvesnės ir ekologiškesnės gamybos, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje. Ūkininkai nominuoti už gerus rezultatus, pažangų ūkininkavimą, siekiant gamybos efektyvumo ir kartu išsaugant kraštovaizdį bei švarią aplinką“, – „Santarvei“ sakė konkurso komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka.
Nominantus siūlė seniūnijos, vertino Savivaldybės, Ūkininkų sąjungos ir Žemės ūkio rūmų atstovai.
Pirmoji vieta atiteko Mažeikių apylinkės seniūnijos ūkininkams krakiškiams Gajai ir Raimondui Juškoms, antroji – Šerkšnėnų seniūnijos Pašerkšnės kaime ūkininkaujantiems Birutei ir Vytautui Šakiams, trečioji – Tirkšlių seniūnijos ūkininkei Larisai Ochrimenko.
Pandemijos sąlygos apribojo oficialią ceremoniją. Joje dalyvavo tik ūkininkus pasveikinti atvykę seniūnijų atstovai, komisijos nariai, Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius. Dėmesį ūkininkams parodė ir Seimo narys Valius Ąžuolas.
Į renginį negalėjusiems atvykti antrosios vietos laimėtojams prizus parvežė ūkininkauti padedantis sūnus Tadas Šakys ir marti Modesta.

Du ūkiai – tik dokumentuose

Pirmosios vietos laimėtojo R. Juškos oficialus ūkininkavimo stažas – septyneri metai. Tačiau, jo paties žodžiais, į šią veiklą jis įsijungė jau nuo keturiolikos – ir su sėjamąja sėjo, ir kombainą vairavo bei prie kitokių ūkio darbų padėjo.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Pagerbti geriausi metų ūkininkai”

  1. Anonimas parašė:

    Su tuom kaukiem kap talibana ukininka, i per nuotrauka gali uzkriest😷🤕kam isvesa paveiksluoteis klounu klouna uzgavienes🥳

  2. Komentuotojas parašė:

    O Juškai už ką pirma vieta? Gal už tai, kad savo bedirbdamas su savo gargarais besisukiodamas gretimai esančių sklypus išvažinėja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto