Pagyvėjo prekyba vasaros prekėmis

Toks metas tapo pelningas ledų, gaiviųjų gėrimų, oro vėsinimui ir laisvalaikiui skirtų prekių pardavėjams. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Užėjus vasaros kaitrai, žmonės lentynose ėmė dairytis, kuo greičiau atsigaivinti ir numalšinti troškulį. Toks metas tapo pelningas ledų, gaiviųjų gėrimų, oro vėsinimui ir laisvalaikiui skirtų prekių pardavėjams.

Kilo mineralinio vandens bei alaus pardavimas

Prekybos centrai pažymi, kad išties vasaros karštis apyvartai  pasijautė. Pasak „Norfa“ prekybos tinklo atstovo Dariaus Ryliškio, Mažeikiuose esančiose „Norfa“ parduotuvėse pastaruoju metu net apie pusantro karto suaktyvėjo gaiviųjų gėrimų, mineralinio vandens, sulčių pardavimas, o lengvų alkoholinių gėrimų, alaus nuperkama net du kartus daugiau nei įprastai.
Pilstomo alaus centrui „Milmantas“ tryliktus metus vadovaujantis Rimantas (pavardės nenorėjo sakyti) „Santarvei“ teigė, kad tokia situacija nestebina: kiekvieną vasarą pagyvėja prekyba pilstomu alumi bei kitai lengvais alkoholiniais gėrimas. Ypač tai jautėsi pirmąjį liepos dešimtadienį.
Parduotuvės „Apynys“ vedėjos Birutės Bulnienės nuomone, mažeikiškiai stiprių gėrimų vasarą mažina. Tačiau mažiau perkama vaisvandenių, o daugiau – energinių gėrimų, mineralinio vandens bei alaus.
„Šiaip visuomet vasarą, o dar esant tokiems karščiams, gyventojai reikalauja būtent šalto alaus“,– pastebėjo pašnekovė.

Populiariausia prekė – ledai

Suaktyvėjusia ledų gamyba gali pasigirti ledų gamintojai. Bendrovės „Igman Vega“ pardavimo direktorius Artūras Jonuškis „Santarvei“ sakė, kad nors pernai birželį ledų buvo parduodama 10 proc. daugiau nei šį birželį, bet per šios liepos karščius jų pardavimas išaugo net 70 procentų, palyginti su praėjusių metų liepa.
Įmonės atstovas teigė, kad tokius pasikeitimus lemia ne tik oro sąlygos, bet ir produkcijos gamybos naujovės. Prie bendrovės prisijungus koncernui „Unilever“, atsirado naujų kokybiškų ledų rūšių, vis daugiau ledų gaminama iš natūralių priedų. Nors, kaip akcentuoja pardavimo direktorius, pati įmonė „Igman Vega“ nė kiek neatsilieka nuo naujų reikalaujamų aukštų standartų produkcijai.

Daugiau perkama pramogoms skirtų prekių

Vasarą suaktyvėjo laisvalaikiui skirtų prekių pardavimas. „Norfos“ prekybos tinklo atstovas sakė, kad iškyloms skirtų prekių parduodama net 50 procentų daugiau nei įprastai. Taip pat padidėjo žvejybos reikmenų, vaikiškų baseinų, kamuolių ir kitų panašaus pobūdžio prekių paklausa. Ir „Senukų“ centro prekybininkai teigė, kad labai išaugo prekyba laisvalaikio prekėmis, be to, dabar vis daugiau perkama ventiliatorių.
Tą patį pastebėjo „Avitelos“ parduotuvės vyresnysis pardavėjas-konsultantas Andrius.
„Dar tik pirmieji karščiai, tačiau prekyba oro vėdinimui skirtomis prekėmis mes negalime skųstis. Kad mūsų gyventojai ir nelabai perka kondicionierius, bet ventiliatorių tikrai ieško“, – minėjo prekybininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto