Pagyveno savo susikurtoje valstybėje

Mažųjų gimnazistų mugėje netrūko ir pirkėjų, ir pardavėjų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Penktadienį Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje buvo organizuota pažintinė-kultūrinė diena „Vienos dienos valstybė“.

Renginiui buvo pasiruošta labai kruopščiai. Gimnazijos vestibiulyje, prie lauko durų, veikė dvi „valiutos keityklos“. Einant pirmyn kiekvieną pavargusį ar nusilpusį kvietė masažo salonas „Sveikatingumo kampelis“.
„Valstybės“ gyventojai smagiai leido laiką trijose kavinėse, galėjo apsilankyti dviejuose „kino teatruose“, blusų turguje, žaidimų kambariuose, pramogų centre „Klyksmas“, rankdarbių mugėse, įsigyti dirbinių iš gamtinės medžiagos, kadugių šakelių Verbų dienai. Didžiausią pasisekimą turėjo Pranašysčių salonas. Eilutė už jo durų netirpo visą dieną. Kad moksleiviai pajustų, kaip nepatogu gyventi be pinigų, o kartu ir įdomu, pradinių klasių vaikai prekiavo „pinigais“. Iš karto atsirado „nepatogumus“ įveikiančių apsukruolių: neturi reikiamos valiutos – gali jos įsigyti čia pat.
Kadangi kovo 30-ąją visoje šalyje vyko informacinių technologijų įskaita, bendrai tvarkai palaikyti ir gimnazijoje dirbo sava policija. Visur vaikščiojo uniformuoti „pareigūnai“, bet kada galintys surašyti tvarkos pažeidimų aktą.
Renginį organizavo socialinės pedagogės Sigita Varapnickienė ir Jolanta Štombergienė. Į jį įsijungė visos klasės. Nuo surinktos pinigų sumos kiekviena klasė atskaičiavo dalį pelno ir paaukojo ją mokyklai.
Planuojama pirkti stalo žaidimus, kuriais kuriamose poilsio erdvėse galės žaisti visi.

Kokia gi valstybė be valiutos keityklos. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

Pramogų centro „Klyksmas“ Pranašysčių salonas buvo labiausiai lankoma vieta. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto