Pagyvenusių žmonių dieną – židikiškių šaulių ir visos seniūnijos dovanos

Židikiškiai jaunieji šauliai rudens gėrybėmis, kurias paaukojo seniūnijos gyventojai, nudžiugino dviejų senelių namų gyventojus. Nuotr. iš būrio archyvo

Židikų jaunieji šauliai nekeičia tradicijų – su rudens gėrybėmis aplanko senelių globos namus, prieš Vėlines sutvarko senas kapines.

Tradicijai nenusižengta

Tradicija spalio pradžioje su rudens gėrybėmis aplankyti senelių globos namus Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų šaulių būryje gyvuoja jau tryliktus metus.
Jaunųjų šaulių būrio vadovė Gražina Mitkuvienė pasakojo, kad kasmet aplankydavo Žemaičių Kalvarijos „Carito“ skyriaus globos namus, dabar antrus metus maršrutas prailgintas – surinktas gėrybes šauliai padalija per pusę ir dar aplanko Plinkšių senelių globos namus.
„Senelius aplankome rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje, o šiais metais sutapo, kad savo akcija paminėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną“, – sakė vadovė.
Apie jaunųjų šaulių planus buvo informuoti Židikų seniūnija, seniūnaičiai, skelbimai kabojo gyvenvietėse.

Ligos grėsmė pakeitė renginį

Akcija vyko sklandžiai – jaunieji šauliai nurodytu laiku aplankė Ruzgų, Pikelių, Ukrinų, Lūšės, Židikų, Račalių ir Renavo gyvenvietes. Paaukotos rudens gėrybės buvo nuvežtos į globos namus.

Nuotr. iš būrio archyvo

„Žmonės nešė viską ką galėjo – buvo ir daržovių, ir konservų, ir makaronų. Ką galėjo, atnešė ir vaikai. Ši akcija nuo kitų skyrėsi tik tuo, kad nepavyko susitikti su globos namų gyventojais. Jeigu anksčiau mus pavaišindavo arbata, vaikai pabendraudavo su seneliais, tai dėl koronaviruso grėsmės dabar mes šias gėrybes tik nuvežėme, o į vidų nėjome, tik pamojome vieni kitiems“, – pasakojo būrio vadovė.
Vadovės teigimu, jauniesiems šauliams tokios akcijos patinka, be to, jomis skatinamas jaunimo patriotiškumas, geranoriškumas ir pagarba pagyvenusiems žmonėms.

Veiklos nestinga

Židikiškiams jauniesiems šauliams veiklos pakanka – birželį jie surengė žygį į Ukrinus, kur susipažino su tremties istorija, suorganizavo sportines varžybas. Kaip ir kiekvienais metais, vaikai vyko į senąsias Bugenių kapines: grėbė lapus, tvarkė apleistus kapus, uždegė žvakutes išėjusiems anapilin, sutvarkė jų pačių iniciatyva čia įrengto kryžiaus aplinką.
„Spalio priešpaskutinį penktadienį numatytas Mažeikių rajono jaunųjų šaulių žygis pėsčiomis iš Mažeikių į Žemalę, jame planuojame dalyvauti. Neatsisakau minties surengti savo būrio nariams naktinę stovyklą. Juk toks renginys prieš pandemijos pradžią buvo itin mėgstamas, jis sutraukdavo jaunuosius šaulius iš viso regiono. Dabar dėl grėsmės apsiribosime vien būrio nariais“, – planais pasidalijo G. Mitkuvienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto