Pajudėjo sankryžos rekonstrukcijos darbai

Nuo metų pradžios šioje sankryžoje įvyko trys avarijos, kai buvo apgadinti sankryžos įrenginiai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo antradienio kelyje Mažeikiai–Skuodas, ties rekonstruojama žiedine sankryža, eismą reguliuoja šviesoforai – kelininkai pradėjo darbus, kuriuos planuoja baigti kiek galima greičiau.

Pasikeitė rangovai

Praėjusių metų kovo pabaigoje Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį su įmone „Klaipėdos keliai“ dėl šešių žiedinių sankryžų visoje Lietuvoje įrengimo. Sutartyje buvo numatyti ir Mažeikių aplinkkelio sankryžos kelyje Mažeikiai-Skuodas rekonstrukcijos į žiedinę sankryžą darbai.
Dėl neįvykdytų įsipareigojimų ir neatliktų darbų sutartis su šia bendrove buvo nutraukta ir ieškota naujos įmonės jiems pabaigti. Liepos pabaigoje Kelių direkcija pasirašė rangos sutartį su Alytaus bendrove „Alkesta“, kuri už beveik aštuonis milijonus litų atliks baigiamuosius darbus visose šešiose sankryžose. Apie aštuoniasdešimt procentų sutarties vertės finansuojama Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis.
Sutartyje numatyta, kad darbų trukmė – keturi mėnesiai, sankryžos turi būti baigtos šių metų lapkritį.

Tikimasi užbaigti kuo greičiau

Pirmadienį prie rekonstruojamos sankryžos kelininkai įrengė kelio ženklus bei šviesoforus, informuojančius apie šioje vietoje vykdomus kelio darbus, tad vairuotojai privalo būti atidesni ir dėl galimų spūsčių tinkamai planuoti savo laiką.
Nuo metų pradžios šioje sankryžoje įvyko trys avarijos, kai buvo apgadinti sankryžos įrenginiai. Ypač ji nukentėjo rugsėjo aštuonioliktąją, kai į pirmąjį reisą išsiruošusio kuršėniškio vairuojama sunkiasvorė transporto priemonė, laužydama bortelius, nuvažiavo tiesiai per sankryžą.
Laikinoms kelio ženklinimo priemonėms leidimai yra gauti iki lapkričio trisdešimtosios, tačiau kalbinti kelininkai sakė, kad šia data siekta apsidrausti, o iš tiesų kelininkai tikisi darbus pabaigti iki lapkričio pirmosios. Čia planuojama sudėti trūkstamas trinkeles, sutvarkyti bortelius bei pakloti išlyginamąjį asfalto sluoksnį. Tada kelio danga susilygins su vidine, šiuo metu iškilusia žiedo danga, ir sankryžos važiuojamoji dalis paplatės dešimčia centimetrų.
Kaip informavo kelių policijos poskyrio pareigūnai, norint sureguliuoti transporto spūstis tuo metu, kai keičiasi pamainos naftos perdirbimo įmonėje, pareigūnai stengsis, kiek leis galimybės, nuo septintos iki aštuntos valandos ryto sankryžoje eismą reguliuoti.

9 Atsakymai į “Pajudėjo sankryžos rekonstrukcijos darbai”

 1. lolas parašė:

  Pritariu Arūnui. Telieka įrengti žiedo apšvietimą kalties metu ir viską fiksuojančias vaizdo kameras. Kai fūristai sužinos kiek kainuoja nemokšiškas važiavimas laužant kelio įrenginius, gal atidžiau ims vairuoti?

 2. arūnas g. parašė:

  Žiedas jau beveik metai.Pro ji pravažiavo keliasdešimt tukstančių mašinų.Ivyko trys avarijos,vienoje girti piemenis apsivertė,kitoja vilkiko vairuotojas „prisnūdo“,trečios nežinau.Dar dadėkim keliolika „furistų“ neisitėkusiu tarp bardiūrų.Ir viskas.Tai kas tada tie keliasdešimt tukstančių vairuotoju be problemu iveike žiedą?Laimės kūdikiai,magai,?Tad gal pagal kelis „lūzerius“ nevertinkim žiedo ir kam reikia pasimokom geriau vairuoti nes juk blogam šokėjui ir kiaušiai trukdo…..

 3. miestietis parašė:

  manau, kad ne rekonstruoti o nauja zieda daryti reikia,nes vistiek per siauras bus

 4. Augis parašė:

  Oi čia kraujas liesis ne kartą ir laisvai….

 5. lolas parašė:

  Aš grubiai pasakysiu, bet teisybę: Subinę 15 minučių anksčiau iš lovos pakelkite, tada visi visur suspėsite.

 6. arunas parašė:

  sveiki kazkokia nesamone kam ta sviesafora idejo i orlen gamykla zmones velouja autobusu virtine stabdoma nou pat ryto kas per komunizmas jai nebus daroma kazkokiu priemoniu tai kreipsimes i tam tikras institucijas kad sis burdakas baiktus

 7. keleivis parašė:

  Šiandien ryte teko važiuoti į NPĮ,minėtą žiedą pravažiavome per 25 min,tai kurioje vietoje tie pareigūnai reguliuoja eismą Ačiū.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  Nu ir nx… Net du mėnesius reiks po valandą išbraukti iš gyvenimo kas dieną.

 9. varadavas parašė:

  sankryžos važiuojamoji dalis paplatės dešimčia centimetrų. Tuomet ir toliau bus griaunami bortai. Tai nepadės. Nebent 10 cm asfalto paklotų….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto