Pakeista adresų suteikimo pastatams tvarka

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas įsakymu patvirtino pakeitimus aprašuose, nustatančiuose pastatų numerių bei gatvių pavadinimų suteikimo ir keitimo tvarką.

Numeriai sklypams bus priskiriami iš anksto

Šie pakeitimai, įsigalioję nuo kovo 14 d., savivaldybes įpareigoja iš anksto informuoti gyventojus apie numatomus suteikti, pakeisti ar panaikinti žemės sklypų, kuriuose leidžiama pastatų statyba, pastatų, jų kompleksų, butų, patalpų ar korpusų numerius ir apie numatomus sprendimus suteikti, pakeisti ar panaikinti gatvių pavadinimus. Nuo šiol numeriai sklypams, kuriuose numatoma statyba, bus priskiriami iš anksto.
„Nauju reglamentavimu siekiama pastatų numeravimą padaryti logišką ir paprastą, išvengti situacijų, kai, pavyzdžiui, nesunumeruotuose žemės sklypuose pastačius statinius, jiems tekdavo suteikti anksčiau pastatytų gretimų pastatų numerį su raide arba suteikus naujam pastatui numerį būdavo keičiami gretimiems pastatams suteikti numeriai“, – teigia ministras D. A. Barakauskas.

Privalo skelbti trim būdais

Gyventojai turi būti informuojami ne tik apie numatomą pastatų numerių ar gatvių pavadinimų suteikimą ar keitimą, bet ir apie jau priimtus savivaldybių sprendimus. Taip pat, siekiant gyventojus visapusiškai supažindinti su aktualia informacija, savivaldybės įpareigojamos skelbti ne tik numatomo priimti ar priimto sprendimo tekstinę dalį, bet ir grafinę dalį.
Tokia informacija turės būti paskelbta trimis būdais: viešai seniūnijos patalpose (ten, kur seniūnijos yra įsteigtos), savivaldybės interneto svetainėje ir skelbimų lentose (ten, kur jos įrengtos).
Nauju teisiniu reguliavimu siekiama užtikrinti gyventojų teisę žinoti ir dalyvauti jiems svarbių vietos reikalų sprendime, o adresų suteikimo procedūrą reglamentuoti detaliau, įvertinus praktikoje kylančias problemas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto