Pakvietė Platelių kamerinės muzikos festivalis

Praėjusio penktadienio vakarą Platelių kultūros namų salėje karaliavo išskirtinė muzika. Miestelio gyventojai ir svečiai buvo pakviesti į puikų vakarą – Platelių kamerinės muzikos festivalio atidarymą. Renginys unikalus tuo, kad suteikia žmonėms galimybę pasimėgauti klasikine profesionaliai atliekama muzika. „Norisi plateliškius pakviesti ir į kiek kitokio formato renginį, parodyti, kad provincijoje gali skambėti ne tik liaudies muzika“, – po atidarymo kalbėjo festivalio iniciatoriai ir pagrindiniai organizatoriai Aliona ir Aivaras Alminai.

Platelių kamerinės muzikos festivalis klausytojų jau yra pamėgtas. Renginys turi savo tradicijas, yra subūręs ištikimų gerbėjų ratą, nes organizuojamas ne pirmą kartą. Šį rudenį jis vyksta devintąjį sykį! Tiesa, A. Alminienė pripažįsta, jog tikrai nesitikėjo, kad festivalis taip ilgai gyvuos ir taps tradicinis – išlaikyti renginio idėją ir formatą pavyko dėl kitų atlikėjų noro prisijungti dalyvaujant, iš šalies sulauktos pagalbos ruošiant projektus festivaliui finansuoti ir pan.

Kamerinės muzikos festivalis, kaip minėta, savo koncepcija siekia žmonėms suteikti progą pažinti būtent klasikinės muzikos kūrinius. Ankstesnių festivalių metu dėmesys skirtas ir įvairioms edukacinėms programoms, pavyzdžiui, pažintis su mūsų krašto žymiais kūrėjais ir šviesuoliais (Sofija Tyzenhauzaitė, Mykolas Oginskis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir kt.).

IX Platelių kamerinės muzikos festivalis taip pat žada gerą programą. Puiki pradžia jau padaryta: per atidarymą Plateliuose svečiavosi Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Organizatoriai didžiuojasi, kad pasaulinės klasikinės muzikos šedevrų premjeros įvyksta būtent Plateliuose! Į šį miestelį sugrįžusiu festivaliu džiaugėsi ir Platelių seniūnas Robertas Šimkus, sveikinęs ir renginio organizatorius, ir klausytojus. Vakaras buvo puikus.

Platelių kamerinės muzikos festivalio renginiai vėl netrukus kvies atvykti į Platelius. Jau lapkričio 20 dieną čia skambės garsioji opera „Traviata“: teatralizuotą koncertą surengs mūsų šalyje puikiai žinomi operos solistai Ona Kolobovaitė, Egidijus Bavikinas ir Liudas Mikalauskas. Kviečiame!

Daiva GERIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto