Palangos „Jurginėse“ skambėjo mažeikiškių dainos

Asmeninio albumo nuotr.

Savaitgalį Kultūros centro folkloro ansambliai „Alksna“ ir jų jaunieji draugai „Alksniokaa“ dalyvavo tradiciniame Palangos folkloro festivalyje „Jurginės“.

Į „Jurgines“ Palangoje, be šeimininkų ir Dainoros Petrikienės vadovaujamų „Alksnos“ ir „Alksnioku“, atvyko ir folkloro ansambliai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Kaišiadorių, Klaipėdos ir Neringos.
Nuo Palangos kurhauzo prasidėjo kolektyvų dainuojanti ir grojanti eisena Birutės parko link. Parke prie tvenkinių kolektyvai atliko po kelis kūrinius – čia skambėjo paukščių ir folkloro sutartinė.
Kitas eisenos sustojimas – ant Birutės kalno: toli – jūros ir parko pusėn aidėjo pačios gražiausios dainos. Nusileidus į pajūrį folkloro šventės dalyvių laukė žemaitukų žirgų pasirodymas.
Festivalis baigėsi bendra visų kolektyvų vakarone: skambant muzikai ir dainoms, besisukant šokėjams, šventės dalyviai vaišinosi žuviene, bulvėmis su kastiniu, kiaušiniene.
„Festivalio metu išgirdome visokių Lietuvos tarmių, susipažinome su įvairių regionų Jurginių papročiais ir kulinariniu paveldu, tradiciniais šokiais ir įvairiausiais instrumentais“, – džiaugėsi Kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė.

One Reply to “Palangos „Jurginėse“ skambėjo mažeikiškių dainos”

  1. KMN parašė:

    Džiaugiuosi kad jūs esate ir esate nuolat pageidaujami svetur…ne veltui sakoma, kad savam krašte, kad ir kaip bedirbtum, mielas nebūsi. Tai suprasti ne visi nori ar sugeba. Tai ką jūs paiekiate – didelio entuziazmo ir užsispyrimo dėka, o svarbiausia – Jus vertina Lietuva…nepamirškit ir Mažeikių…
    sėkmės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto