Palnosiškis – geriausių Jungtinės Karalystės suvirintojų dešimtuke

Tadas Dobrovolskis pasakojo, kad anksčiau suvirinimu nesidomėjo, tačiau ilgainiui šio amato išmoko ir jį pamėgo.

Iš Palnosų kilęs Tadas Dobrovolskis drauge su žmona ir dukrele šiuo metu gyvena Šiaurės Airijoje. Neseniai vykusiame konkurse „WorldSkills UK“ tautietis varžėsi dėl geriausio Didžiosios Britanijos suvirintojo vardo. Geriausiųjų dešimtuke atsidūręs kraštietis sako, kad emigracija gerai tol, kol per daug neužsitęsia, ir žada sugrįžti į Lietuvą.

Emigracijoje sukūrė šeimą

T. Dobrovolskiui yra 26 metai. Jis Klaipėdoje įgijo logistikos vadybininko specialybę. Tačiau pagal ją nedirbo – bemaž iš karto po studijų išvyko pas pusbrolį į Šiaurės Airiją. Kaip ir daugelis jaunų žmonių, gyvenimo pradžiai užsidirbti pinigų.
Į Šiaurės Airiją Tadas atsivežė ir tuometę savo draugę, o dabar jau žmoną. Airijoje pora gyvena jau penktus metus, sukūrė šeimą, o dabar turi septynerių mėnesių dukrelę.
Norėjosi siekti daugiau
Prisimindamas savo gyvenimo Šiaurės Airijoje pradžią, pašnekovas sakė, kad pirmąjį darbą jis gavo sandėlyje. Tačiau palnosiškiui nesinorėjo šioje darbovietėje užsibūti ilgai, norėjosi susirasti veiklą, kuri ne tik padėtų uždirbti pinigų, bet ir teiktų džiaugsmo.
„Nusprendžiau persikvalifikuoti ir tapti suvirintoju. Iš tiesų mano tėtis visą gyvenimą dirbo su metalu – jį tekino, virino. O aš visą laiką į tai žiūrėdavau kažkaip atsainiai. Tėtis man parodė suvirintojo kelią ir atėjo laikas, kai aš juo pasukau. Dabar galiu pasakyti, kad man suvirinimas tapo tikrai labai mėgstama veikla“, – pasakojo T. Dobrovolskis.
Prieš dvejus metus jis suvirintojo amato pradėjo mokytis viename Šiaurės Airijos koledžų. Pirmaisiais metais į mokyklą virinti vakarais po darbo jis važiuodavo du kartus per savaitę. Dabar, antraisiais mokymosi metais, į užsiėmimus jis vyksta kartą per savaitę. Šie praktiniai užsiėmimai trunka po tris valandas.

Dalyvauti pakvietė mokytojai

Prieš kurį laiką mokytojai Tado paklausė, ar jis nenorėtų dalyvauti nacionalinėje atrankoje į konkursą „WorldSkills“.
Pašnekovas sutiko ir tą – pirmąjį atrankos etapą laimėjęs, gavo kvietimą dalyvauti konkurso finale, kuris vyko lapkričio 20–23 dienomis Birminghemo mieste.
Į finalą atvyko dalyviai iš visos Jungtinės Karalystės – Anglijos, Škotijos, Velso, Šiaurės Airijos.
Beje, Tadas buvo vienintelis Šiaurės Airijos atstovas.
Konkurso finale susirungę dešimt dalyvių keturias dienas dirbo norėdami pademonstruoti savo sugebėjimus. Jie virino aliuminį, nerūdijantį plieną, paprastą metalą ir pademonstravo visus įmanomus suvirinimo būdus.
„WorldSkills“ – pasaulio įgūdžių čempionatai yra organizuojami kas dvejus metus skirtingose pasaulio vietose. Šių čempionatų dalyviai rungiasi rodydami savo įgūdžius tam tikrose srityse. Viena iš pagrindinių čempionato idėjų yra parodyti, kaip vertinga yra turėti įvairių kūrybinių įgūdžių, prisidedančių prie ekonominio šalių augimo.
„Nors nugalėtojo medalio ir negavau, esu geriausių Didžiosios Britanijos suvirintojų dešimtuke ir džiaugiuosi sudalyvavęs. Sulaukiu sveikinimų, gerų žodžių ir iš savo koledžo mokytojų, ir iš aplinkinių žmonių. Turbūt, jeigu man suvirinimas nepatiktų, nesisektų, nebūčiau mokytojų pakviestas dalyvauti šiame konkurse“, – kalbėjo T. Dobrovolskis.

Žada sugrįžti į Lietuvą

Pašnekovo nuomone, emigracija nėra toks blogis, kaip apie ją kalbama. Ji padeda praplėsti akiratį, dažną emigrantą išmoko gyvenimo, padeda iš naujo apgalvoti savo vertybes. O ir iš toliau pažvelgti į gyvenimą Lietuvoje ir užsienyje, palyginti nėra blogai. Žinoma, ne paskutinis dalykas ir emigracijoje uždirbami didesni pinigai nei gimtojoje šalyje.
„Bet emigracija yra gerai tik tam tikrą laikotarpį. Paskui ateina laikas sugrįžti namo, į Lietuvą. Mudu su žmona manome, kad jau atėjo laikas sugrįžti. Turime dukrelę. Norime, kad ji augtų Lietuvoje, kalbėtų gimtąja tėvų kalba“, – pasakojo Tadas.
Jis neslėpė, kad apie Lietuvą iš draugų, pažįstamų tenka išgirsti visko. Daug kas sako, kad čia sugrįžti neverta. Tačiau Tadas sako, kad tos kalbos, gąsdinimai nuo sugrįžimo neatbaido.
„Mano visa šeima puikiai gyvena Lietuvoje ir viskas jai yra gerai. O dar, vertinant tai, kad aš dabar turiu dvi specialybes, nebijau sugrįžti ir tėvynėje siekti savo užsibrėžtų tikslų. Išvažiavome, pagyvenome, įgijome patirties ir norime grįžti. Tikėkimės, kad viskas pasiseks“, – pokalbį apibendrino pašnekovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto