Palydėjo premjera, pasitinka festivaliu

Daiva Gedvilienė sakė, kad „Visavi“ trupės aktoriai nulemia ir būsimo spektaklio temą,
ir išryškina pasirinktą nūdienos aktualiją.

Mažeikių kultūros centro režisierė, suaugusiųjų mėgėjų teatro trupės „Visavi“ vadovė Daiva Gedvilienė praėjusius metus išlydėjo pakviesdama žiūrovus į spektaklio „Trylikos dienų blondinės“ premjerą, o šiuos pasitiks vasarį įvyksiančiu Žemaitijos regiono mėgėjų teatrų festivaliu „Invazijos“.

Sakyti tiesą ant scenos – nelengva

Nuo pirmo D. Gedvilienės suorganizuoto mini spektaklio „Dainuojamosios poezijos vakaras“ 1991-aisiais praėjo daugiau nei trys dešimtmečiai. Režisierė skaičiuoja, kad jos kūrybinės veiklos sąraše – kelios dešimtys spektaklių bei renginių. Tarp jų – šiemet jau dvyliktą kartą organizuojama Žemaitijos regiono mėgėjų teatrų kūrybinė stovykla.

D. Gedvilienė įsitikinusi, kad būtent kūrybinių stovyklų idėjos ateityje tampa reikšmingu kultūriniu rezultatu. Naujos technologijos režisierę atvedė ir į dar neseniai teatrui neįprastas išraiškos erdves: virtualų Žemaitijos regiono teatrų festivalį „Teatrinės invazijos Mažeikiai 2021“, garso spektaklį „Žuvėdra“ pagal Ričardo Bacho alegorinę apysaką.
D. Gedvilienė pasakojo pastačiusi dvi dešimtis įvairių žanrų spektaklių, beveik pusantro šimto „Visavi“ aktorių mėgėjų nuo scenos lenkėsi žiūrovams.

Po premjeros „Trylikos dienų blondinės“.

„Išeiti ant scenos ir sakyti žmonėms tiesą niekada nebus lengva. Ir ne visi tai išdrįsta. Teatras – labai reikšminga tautos kultūros dalis. Todėl tie, kas atėjo ar yra šiuo metu, visam laikui liks su teatru. Būtent jie nulemia būsimo spektaklio temą ir išryškina pasirinktą nūdienos aktualiją“, – akcentavo režisierė.

Ruošiasi mėgėjų teatrų festivaliui

Pasak „Visavi“ vadovės, taip nutiko ir statant komediją „Trylikos dienų blondinės“, spektaklio premjerą mažeikiškiai išvydo pernai.
„Su nauja aktorių komanda dar kartą ir naujai kūrėme šį spektaklį. Jame „apgyvendinome“ turtingus ir išlepusius, „blizgančios“ visuomenės džiaugsmus ir rūpesčius. Labdaros pokyliai, meilė, kuri vertinama pagal sužieduotuvių žiedo dydį… Moterų intrigos ir svarbiausias gyvenimo akcentas – plaukų spalva. O tikrasis gyvenimas lieka tarp eilučių, kurias skaitome visi skirtingai. Kaip ir Plum Sykes romane „Bergdorfo blondinės“, pagal kurį pastatyta ši komedija. Išties, juk visas gyvenimas yra teatras, o visos moterys ir vyrai – aktoriai jame! Tad eksperimentavome!“ – pasakojo D. Gedvilienė.

Šiuos metus „Visavi“ ir trupės vadovė pasitinka ruošdamasi Žemaitijos regiono mėgėjų teatrų festivaliui „Invazijos“, kuris Mažeikiuose vyks aštuntą kartą. Į festivalį pakviesti Trakų Karališkojo, Kretingos rajono ir Broceni (Latvija) kultūros centrų teatrų aktoriai, dainų autorius ir atlikėjas Renatas Selenis, pianistas Justas Selenis.

Renginio organizatorė tikisi mažeikiškių dėmesio ne tik svečiams, bet ir „Visavi“ aktoriams, kurie pertraukų metu gros, dainuos, kurs performansus.
Kristina JUSTAUDIENĖ
Nuotr. iš Daivos GEDVILIENĖS asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto