Paminėtas Mažeikių Sąjūdžio 30-metis

1988 m. spalio 1 d. Mažeikių senamiesčio parke buvo surengtas pirmasis Sąjūdžio mitingas. Nuotrauka iš Mažeikių muziejaus archyvo

Prieš trisdešimt metų senamiesčio parke žmonės rinkosi į pilietinį renginį – čia įvyko pirmasis Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Mažeikių skyriaus surengtas mitingas.
Visuomeninis judėjimas, dėl kurio šalis atgavo Nepriklausomybę, jau seniai vadinamas tiesiog Sąjūdžiu. Kaip pastebėjo Vytautas Landsbergis, prieš dešimtmetį sukakties proga sveikindamas mažeikiškius, šis lietuviškas žodis tapo tarptautiniu – jo nereikėjo versti ir aiškinti.
Nuo šio mitingo datos skaičiuojama Sąjūdžio Mažeikiuose veikla, įamžinamas jo dalyvių atminimas. Mažeikių Sąjūdžio 20-mečio proga prie Gabijos gimnazijos, kur rinkosi mažeikiškių iniciatyvinė grupė, buvo atidengta atminimo lenta, o 30-mečiui prie buvusio KGB tardymo izoliatoriaus pastatytas paminklas – simbolinis koplytstulpis su varpu – mažeikiškiams sąjūdiečiams ir šalies laisvės, atgimimo idėjai atminti.
Antradienio laikraštyje – mažeikiškių prisiminimai ir mintys apie Sąjūdį.

6 Atsakymai į “Paminėtas Mažeikių Sąjūdžio 30-metis”

 1. Prisiminimai parašė:

  Sąjūdžio mitingai ir susirinkimai vykdavo senamiesčio parke,dar ne visai esame nusenę,prisimename kas važiavo į Baltijos Kelią,kas kurstė laužus sausio 13 prie senamiesčio ir mikrorajono pašto skyrių,kas statė barikadas prie Ventos tiltų,kad išVainodės ir Telšių karinių dalinių pristabdyti galimo kariškių įsiveržimo.Patys dalyvaudami likome liūdininkais-kas buvo už ir kas buvo prieš.Iš tikrujų daug kam ir tais laikais buvo daug malonesnė šilta vadovo kėdė.

 2. Gėda žiūrėti parašė:

  Ak tai p. Barvydas dabar jau sąjūdžio didvyriu rodosi. Užkietėjęs komuniaga, prieš Sąjūdį baudęs visus, kurie tik prabildavo apie nepriklausomybę. Atsimenu ant visos mokyklos rėkdavo ant moksleivių, kurie eidavo į bažnyčią ar trispalvės ženkliuką segėjo, o dabar pats pirmose eilėse bažnyčiose stovi… kaip tokie dviveidžiai išvis gali rodytis Sąjudžio renginiuose… bet ateis atpildas kaip ir Brazauskui… labai panašios asmenybės tarp kitko.

 3. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

  Taigi kaip komuniagos tapo konservatoriais, nagi papasakokite?

 4. Pilietis parašė:

  Kur dingo iš politinio gyvenimo V. Juodis, kur jo energija kovoje su nomenklatūra? Dabar jo energija reikalinga kaip niekad.

 5. artėjantiems rinkimams parašė:

  Kreipiuosi į nešališkus valdžiai bei loviui mažeikiškius.Perduokite ir kitiems .Per artimiausius rinkimus būtina balsuoti. Nes mes nebalsuodami, leidžiame dabartinei valdžiai toliau ,,parazituoti ir imituoti darbą“. Politinės partijos Mažeikiuose nepasiteisino. Renkame pavienius aktyvius žmones, kurie tikrai tik Mažeikiams nori ir sugeba priimti gerus, savalaikius, nepavėluotus sprendimus. Nerenkame Mažeikių rėksnių ir šiaip perėjūnų, apsimetėlių. Manau ,kad esame sąmoningi ir sugebame atskirti juos. Kadencijos metu vertiname išrinktuosius ir jų priimtus sprendimus. Po to renkame LR Seimo narį, gal net LR prezidentą :-). Masės jėga- didelė. Tai vertino net pirmųjų respublikų imperatoriai. Kurie neįvertindavo-,pralošdavo. Dabar Mažeikiuose laimėdavo savi interesai dėl savų. Tad nepatenkintieji sprendimų priėmėjais ,valdžia gali kaltinti tik save.

 6. apsimetėliams parašė:

  Straipsnis būtų įdomesnis, jei Barvydas papasakotų, kas tada nulėmė žiaurų likimą tų jaunuolių, kurie mokėsi tada dar 2 vid. (buvusi gabija) kurie dar anksčiau prieš sąjūdį nuplėšinėjo rusiškas iškabas, kas šalino juos iš mokyklos ? O Gricienės pasakojimas būtų įdomesnis, jei papasakotų kaip aktyvi pionierių vadovė persivertė į sąjudietę, kaip rašo juk tada buvo 38 m. reiškia sąmoninga. Kaktys irgi galėtų apie vertybes gilumines aptarti, kaip iš komunisto tapti konservatorium arba kaip parduoti Naftą kitiems ir negauti jokio užmokesčio.
  Dar nenumirė ta karta kuri viską atsimena, o jūs patys jau pamiršot?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto