Paminėtos Alekso Girdenio mirties metinės

Prie profesorių A. Girdenį menančių stendų – jo atminimą puoselėjantys pedagogai ir sesuo. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje buvo paminėtos buvusio šios mokyklos auklėtinio Alekso Stanislovo Girdenio, žymaus kalbininko, žemaičių kalbos puoselėtojo, mirimo metinės. Renginyje, be mokyklos bendruomenės, dalyvavo žymiojo kraštiečio artimieji: jo sesuo ir dukterėčia.

Prisiminė profesorių

Renginį pradėjusi lietuvių kalbos mokytoja Romualda Žilinskienė priminė susirinkusiesiems, kad prieš penkiasdešimt penkerius metus šioje mokykloje taip pat skambėjo A. Girdenio eilės, smuiko muzika.
„Laikas bėga nenumaldomai greitai, ir viskas palieka tik prisiminimuose, apie kuriuos turime kalbėti. Dar visai neseniai šis žmogus, kaip ir mokyklos moksleiviai, domėjosi ir matematika, ir fizika, buvo aktyvus sportininkas“, – kalbėjo pedagogė.
R. Žilinskienė buvo profesoriaus A. Girdenio studentė ir prisimena jį kaip griežtą, bet labai linksmą žmogų, o labiausiai jai įstrigo tai, kad net eidamas svarbias pareigas, tapęs profesoriumi A. Girdenis labai dažnai kalbėjo gimtąja žemaičių kalba.
Račkausko gimnazijos mokinė Simona Šidlauskaitė susirinkusiesiems pristatė žymiojo kraštiečio biografiją.

Surinkta medžiaga biografijai

Biologijos mokytojas kraštotyrininkas Algirdas Vilkas supažindino susirinkusiuosius su projektu, kuriame kartu su mokytoja R. Žilinskiene surinko medžiagą apie profesoriaus A. Girdenio vaikystę, praleistą Žemaitijoje – Letenių, Užlieknės, Jonaičių kaimuose. Projekte pristatytos kaimo mokyklos, kuriose mokėsi A. Girdenis: Užlieknės keturmetė bei Tirkšlių septynmetė. Pedagogų surasti ir nufotografuoti mokyklų baigimo dienynai, iš buvusio rajoninio laikraščio „Komunizmo rytojus“ išrinkta netoli šimto A. Girdenio rašytų eilėraščių, artimiausių A. Girdenio žmonių nuotraukos.
Susitikime skambėjo gimnazijos moksleivių deklamuojami A. Girdenio eilėraščiai žemaičių tarme.
Gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė prisiminė savo kolegų nuotaikas, kurios vyravo mokykloje pernai, sužinojus apie garbiojo kraštiečio netektį… Ji taip pat padėkojo tiems,  kurie prisidėjo prie A. Girdenio atminimo išsaugojimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto