Paminėtos dailininko Česlovo Kontrimo 120-osios gimimo metinės

Plenero-konkurso dalyviai.

Ukrinų biblioteka gegužės 23 dieną organizavo kraštiečio dailininko Česlovo Kontrimo 120-ųjų gimimo metinių paminėjimą.

Renginys vyko Dapšių kaime, sodyboje, kurioje dailininkas gimė ir augo. Autentiškoje aplinkoje vykusio minėjimo metu prisiminimais apie Č. Kontrimą dalijosi jo dukterėčia Birutė Šopienė. Dailininko archyvo Mažeikių muziejaus kolekciją pristatė muziejininkas Vytautas Ramanauskas. Nors gausaus dovanoto archyvo sisteminimo darbai dabar pačiame įkarštyje, V. Ramanauskas dalyviams atvežė parodyti šeimos nuotraukų albumus, išsaugotus asmeninius daiktus, tapybos albumus ir rankraščius. Ypač didelio dėmesio sulaukė mokykloje leisti, menininko ranka rašyti ir piešti laikraštukai.

Dailininko archyvo Mažeikių muziejaus kolekciją pristatė muziejininkas Vytautas Ramanauskas.
Nuotr. Ingridos Daukontienės

Žinoma, koks dailininko gimimo metinių minėjimas be tapybos. Prieš prasidedant moksleivių dailės plenerui-konkursui „Tikroji spalvų gama – iš gamtos“, įžanginį žodį apie akvarelę, kaip vieną iš tapybos technikų, tarė dailės mokytoja ekspertė Asta Milėškienė. Dailės plenere-konkurse dalyvavo Mažeikių dailės mokyklos, Židikų Marijos Pečkauskaitės bei Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijų moksleiviai. Autentiškoje, dailininko Č. Kontrimo gimtojoje aplinkoje 36 moksleiviai tapė matydami gamtos vaizdus, kuriais mėgavosi ir dailininkas. Savo ir kitų mokinių darbų eigą stebėjo mokytojai Giedrė Bernotavičienė, Asta ir Raimondas Milėškos, Vilma Mockuvienė, Inga Šilinskaitė, Virginijus Tamošiūnas. Pertraukėlės metu dalyviai vaišinosi ukriniškės Zitos keptais kibinais ir Ukrinų bendruomenės gaminto „Vobulū sūrio“ riekelėmis.

Plenero-konkurso „Tikroji spalvų gama – iš gamtos, skirtam kraštiečio dailininko Česlovo Kontrimo 120-ųjų gimimo metinių minėjimui dalyviai

Minėjimas baigėsi padėkos raštų, dovanėlių įteikimu dalyviams ir bendra nuotrauka atminčiai. Konkursui nulieta keturiasdešimt akvarelės darbų. Birželio mėnesį komisija išrinks penkis geriausius piešinius, o laureatai bus apdovanoti baigiamajame projekto renginyje rugsėjo mėnesį.
Prisiminti ir saugoti iškilių kraštiečių atmintį, neleisti ainiams užmiršti jų triūso – kiekvieno iš mūsų kilni pareiga.

Valda MURAVJOVIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė
Nuotraukos Ingridos Daukontienės, Rugilės Stirbavičiūtės, Ingos Šilinskaitės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto