Valstybės atkūrimo dienos šventę pakoregavo pandemija

Nors ir karantinas, Urvikiuose stengiamasi šventiškai papuošti viešąsias erdves prie kultūros centro. Nuotr. iš Urvikių kultūros centro archyvo

Prieš 103 metus Vilniuje buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas, Lietuva tapo nepriklausoma respublika. Kasmet vasario 16-ąją minima Valstybės atkūrimo diena šiemet bus kitokia nei įprasta, tylesnė.
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną mažeikiškiai planuoja švęsti kitaip nei ankstesniais metais, nors kai kurių anksčiau vykusių renginių nebus atsisakyta – tik jie organizuojami kita forma.

Garbės piliečio kol kas neapdovanos

Dėl šalį kaustančio karantino Vasario 16-osios renginiai ir sumanymai keliasi į virtualią erdvę.
Ankstesniais metais šią dieną Mažeikių kultūros centro didžiojoje salėje vykdavo šventinis koncertas, kurio metu pagal atskiras nominacijas būdavo apdovanojami žmonės, savo darbais, idėjomis prisidedantys prie Mažeikių rajono socialinės ir ekonominės plėtros spartinimo. Tos šventės metu būdavo paskelbiamas bei apdovanojamas Mažeikių rajono garbės pilietis.
Šiemet, nors Garbės piliečio statusą mažeikiškiui Gintautui Aleknai Savivaldybės taryba ir patvirtino, kada jam bus įteiktos regalijos, vis dar neaišku. Konkreti data nenumatyta, tačiau planuojama tai padaryti tada, kai pasibaigs karantinas ir toliau vyks kultūriniai renginiai.

Rengia virtualų minėjimą

Mažeikių kultūros centro direktorius Remigijus Jokubauskas „Santarvę“ informavo, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dienai yra rengiamas virtualus paminėjimas.
Jį žmonės galės pažiūrėti vasario 16 dieną nuo 15 valandos kultūros centro ir savivaldybės „Facebooko“ paskyrose, o taip pat kultūros centro „Youtube“ kanale.
„Deja, situacija yra tokia, kad neturime galimybių organizuoti „gyvai“ vykstančių renginių. Bet paminėjimas bus.
Daug jo detalių neatskleidžiame, nes nenorime, kad apie tai išgirdę žmonės kažkur susirinktų, būriuotųsi“, – kalbėjo R. Jokubauskas.

Stengiamasi palaikyti bendrystę

Įprastais metais vasario 16 d. Urvikių kultūros centras drauge su Reivyčių seniūnijos kaimų bendruomenėmis prie Tulnikių tvenkinio organizuodavo žiemos ir sporto šventę. Šiemet dėl suprantamų aplinkybių ji neįvyks.
„Karantinas sustabdė kone visą gyvenimą, pakeitė iki šiol gyvavusias tradicijas. Ir nori ar nenori, šiek tiek prigesina žmonių optimizmą. Kaip kitaip, jei norisi kurti, organizuoti, kviesti žmones į renginį, bet negalima. Bet patriotizmo jausmas neleidžia nuleisti rankų ir nieko nedaryti. Bus Lietuvos gimtadienis ir reikia jį kažkaip paminėti. Todėl, kiek galime, kad ir nuotoliniu būdu, stengiamės, kad tas žmonių entuziazmas neužgestų, o bendrystė neišblėstų“, – tvirtino Urvikių kultūros centro direktorė Vita Černookienė.

Suorganizavo konkursų

„Santarvės“ pašnekovės vadovaujamas darbuotojų kolektyvas sumanė ir paskelbė konkursą „Su gimtadieniu, Lietuva“. Mažeikių krašto gyventojai kviečiami jiems priimtiniausiais būdais kurti Lietuvai ir jos žmonėms skirtus sveikinimus bei juos atsiųsti Urvikių kultūros centrui.
V. Černookienė pasidžiaugė, kad į kvietimą atsiliepia įvairaus amžiaus dalyviai – vaikai, jaunimas, suaugusieji. Jie dainuoja, groja, skaito eiles ar tiesiog paprastais žodžiais, bet iš širdies išsako sveikinimus tėvynei ir visa tai nufilmavę atsiunčia. O kiti kaip sveikinimus siunčia nuotraukas, piešinius.

Kraštietė Salomėjo Krupovisovienė konkursui „Su gimtadieniu, Lietuva!“ atsiuntė nuotraukų su savo mezginiais, papuoštais trispalvės spalvomis. Nuotr. iš Urvikių kultūros centro archyvo

Viskas, ką žmonės atsiunčia, publikuojama Urvikių kulūros centro paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. Žiūrovai balsuoja už jiems labiausiai patikusius sveikinimus. Vėliau daugiausiai „patiktukų“ sulaukusių sveikinimų autoriai bus apdovanoti simboliniais prizais, o iš atsiųstų darbų planuojama sumontuoti filmuką.
Šerkšnėnų kultūros centro darbuotojai taip pat yra paskelbę konkursą, kurio metu žmonės kviečiami nufotografuoti akimirkas namuose, darbuose, mokantis, pramogaujant, kuriose matytųsi Lietuvos vėliavos spalvos.

Parodos – į vitrinas

Kadangi uždarose erdvėse rengiamų parodų žmonės lankyti negali, kultūros darbuotojai įvairias pa-rodas eksponuoja muziejų, kultūros centrų languose.
Urvikių kultūros centro languose dabar vyksta profesionali Algimanto Kalvaičio fotografijų paroda.
Leckavos salėje yra paruošta Vaido Dovydausko medinių Užgavėnių kaukių bei atributikos ekspozicija. Buknaičių salės languose netrukus bus galima pamatyti šviesų instaliacijos parodą „Tautinė tapatybė globaliame chaose“.
Mažeikių dailės mokykla kasmet vasarį Mažeikių muziejuje organizuodavo įvairias mokinių darbų parodas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Šiemet vasario 16–kovo 13 dienomis mokyklos bendruomenė praeivius, vaikštinėjančius parke, ketina nustebinti originaliu plakatu muziejaus vitrinose.

Bėgikai bėgs pavieniui

Gražias tradicijas turinti bėgikų ir juos palaikančiųjų šventė „Bėgame už laisvę“ šiemet irgi pakeitė formatą – ji vyksta virtualiai.
Jau nuo vasario 1 dienos jos dalyviai, užsiregistravę interneto svetainėje http://www.mazeikiubegimai.lt, savo miestuose po vieną bėga pasirinktą 10 kilometrų maršrutą, o bėgimo rezultatus siunčia virtualių varžybų organizatoriams.
Šių varžybų sumanytoja ir organizatorė mažeikiškė Milda Zubavičienė skaičiuoja, kad bėgime turėtų dalyvauti apie 500 žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių.
Medalius jie gaus paštu. Dalis nusprendusiųjų dalyvauti renginyje jau spėjo nubėgti savuosius maršrutus ir atsiųsti programėlių duomenis apie bėgimą. Vis tik organizatoriai galvoja, kad daugiausia bėgikų už laisvę tai padarys vasario 16-ąją.
„Santarvės“ pašnekovė sakė, kad šiemet buvo dvi galimybės: renginio „Bėgame už laisvę“ iš viso neorganizuoti arba organizuoti virtualiai. Kadangi norėjosi nenutraukti tradicijos, buvo nutarta pasirinkti pastarąjį variantą.

3 Atsakymai į “Valstybės atkūrimo dienos šventę pakoregavo pandemija”

 1. Cha parašė:

  Senis neteisingai devedamas kauke spaudos konferencijoje skleide virusa.Vienas pilietis paskambino policijai bet landsbergai sventieji baudos negavo .

 2. ! parašė:

  Liberalai konservatoriai pavoge is tautos svente!Tik seniui Landsbergui nusismaukus kauke galima sliauzoti seime.O siandie liejo purva is balkonelio net seiles taskesi .

  1. ? parašė:

   Ką čia pezi vėjus. Seniokas vos bepajuda. Ką jis tam Seime veiktų. Ai, gal ir iš ten plytas nešioja į švarko kišenes susikišęs, kaip ir iš kolūkių kad nešė?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto