Papildomai priimamos paraiškos stogams keisti

Stogų keitimo programa startavo praėjusiais metais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiais metais, skirtingai negu pernai, kaimo gyventojų nesudomino asbestinių stogų dengimo programa. Todėl rugsėjo pabaigoje buvo paskelbtas papildomas paraiškų rinkimas, kuris tęsis iki lapkričio 15-osios.


Paraiškos priimamos 

Stogų keitimo programa startavo praėjusiais metais. Pasinaudoti Europos Sąjungos parama panoro du šimtai mažeikiškių. 
Tačiau šiemet ši programa nebe tokia populiari. Per papildomą paraiškų rinkimą visoje Telšių apskrityje paramos iki šiol yra paprašę tik vienuolika gyventojų.
Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Janina Veselienė informavo, kad kaip ir per pirmąjį  etapą, paraiškos bus renkamos ne tik Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, bet ir Mažeikiuose. Agentūros Telšių skyriaus specialistai kiekvieną antradienį atvyksta į rajono Žemės ūkio skyrių ir čia dirba nuo 9 iki 12 val.: renka paraiškas, teikia konsultacijas, atsako į rūpimus klausimus, paaiškina kylančius neaiškumus.


Parama – kaimo gyventojams

Pagal asbestinių stogų dangos keitimo programą remiamas kaimo vietovėje esančių gyvenamųjų namų, priklausančių fiziniams asmenims, asbestinių stogų dangos keitimas. 2013 m. didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negali viršyti 6000 litų.
Į paramą gali pretenduoti gyventojas, nepertraukiamai ne mažiau kaip penkerius metus iki paramos paraiškos pateikimo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravęs kaimo vietovėje, kurios gyventojų skaičius neviršija 6 tūkstančių.
Šiais metais paramai gauti bus taikomas naujas reikalavimas – pareiškėjas ne mažiau kaip dvejus pastaruosius metus nepertraukiamai iki paramos paraiškos pateikimo kaimo vietovėje turi vykdyti profesinę ir (ar) ekonominę veiklą. Šis reikalavimas nebus taikomas, jei pareiškėjas yra sulaukęs pensinio amžiaus arba jam pripažintas iki 55 proc. darbingumas.


Kompensuojamos tinkamos išlaidos

Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis finansuojama iki 50 proc. visų patirtų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Tinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos stogo keitimo medžiagų (stogo dangos), statybinių medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti, įsigijimo, asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir jų šalinimo paslaugų pirkimo, projekto viešinimo išlaidos. Nacionalinė mokėjimo agentūra atkreipė dėmesį, kad stogą laikančiosios konstrukcijos, stogo šiltinimo medžiagos, medžiagos termoizoliaciniam sluoksniui įrengti bei statybos darbai nėra kompensuojami.
Parama mokama taikant išlaidų kompensavimo būdą. Tai reiškia, kad paramos gavėjas projektą turi pradėti įgyvendinti savo lėšomis, o vėliau patirtas ir apmokėtas išlaidas, pridėdamas išlaidas pagrindžiančius dokumentus, deklaruoti mokėjimo prašymuose, pagal kuriuos yra išmokama parama.
Žemės ūkio skyriaus specialistė J. Veselienė mano, kad šis reikalavimas ir atbaido nuo paraiškų teikimo, nes vidutinio dydžio namo stogui pasikeisti reikia turėti bent dvidešimt tūkstančių litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto