Papildomas finansavimas tėvų finansinės naštos nepalengvino

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Beveik prieš dvejus metus pradėta taikyti neformalaus ugdymo krepšelio lėšas. Kasmet paraiškų teikėjų šioms lėšoms gauti daugėja.
Šio krepšelio pagrindinis tikslas – didinti būrelių prieinamumą ir mažinti tėvų finansinę naštą. Tačiau paaiškėjo, kad tik labai maža tėvų dalis pajuto finansinę naudą, kadangi neformalaus ugdymo organizatoriai mėnesinių mokesčių nemažina, o gautas lėšas panaudoja kitoms reikmėms.

Vienam vaikui skiriama iki penkiolikos eurų neformalaus ugdymo krepšelio lėšų. Tiek galėtų per mėnesį vienam vaikui sumažėti būrelio lankymo kaina.
Neformalaus krepšelio principas – kad švietimo reikmėms skirti pinigai „keliautų“ paskui vaiką. Neformalaus ugdymo įstaigos gautas lėšas gali panaudoti mėnesinei įmokai už būrelį sumažinti, taip palengvindamos tėvų finansinę dalią. Pavyzdžiui, jei vaiko pasirinktos sporto šakos treniruotės kainuoja 30 eurų, tai neformalaus ugdymo krepšelį „atnešusio“ vaiko tėvams gali būti suteikta galimybė mokėti 15 eurų. Tačiau palengvinti tėvų finansinę dalią skuba ne visos Mažeikių rajono neformalaus ugdymo įstaigos ir būreliai. Jos naudojasi teisės aktų palikta galimybe ir šias lėšas skiria savo reikmėms ar darbuotojų atlyginimams.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto