Paplūdimiai – prabanga ar būtinybė?

Tam, kad būtų įteisinta pavenčiuose esanti maudymosi vieta, trūksta ne tik finansavimo – tai sunku įgyvendinti dėl griežtų higienos, poilsiaujančiųjų saugumo ir kitų reikalavimų.

Mažeikių rajone yra netoli dvidešimties gyventojų pamėgtų maudymosi vietų, tačiau nė viena jų nėra oficialiai įregistruota paplūdimiu. Seniūnai teigia: įteisinus paplūdimius, atsirastų daugiau galimybių tvarkyti jų aplinką, būtų daugiau aiškumo, kas ir už ką atsakingas, gyventojai ilsėtųsi prižiūrimi gelbėtojų.
Savivaldybės administracijos vadovai su tuo sutinka, tačiau nurodo ir kliūtis tokiam įteisinimui: reiktų įgyvendinti nemažai įvairių reikalavimų, o tam nėra finansavimo.

Įprasta, kad, prasidėjus vasarai ir maudymosi sezonui, prasideda ir diskusijos apie rajono paplūdimius, jų priežiūrą ir įteisinimą. Tuo labiau kad rajone nėra nė vieno oficialaus paplūdimio.
„Santarvei“ pradėjus domėtis, kas yra atsakingas už jų įteisinimą mūsų rajone, paaiškėjo, kad kol kas tokių specialistų ar skyrių, kuriems būtų pavesta ši funkcija, Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje nėra.
Administracijos direktorius Saulius Šiurys sakė, kad minčių dėl paplūdimių įteisinimo kyla jau seniai, tačiau tam reikalingos nemažos lėšos, nes reikėtų įgyvendinti nemažai pačių įvairiausių reikalavimų, susijusių su higiena, poilsiaujančiųjų saugumu ir pan.
Jo teigimu, realiausia būtų įteisinti paplūdimį, esantį pavenčiuose, kurį yra pamėgę mažeikiškiai.
Tačiau kol kas šios minties yra atsisakyta dėl finansavimo stygiaus ir biurokratinių reikalavimų.
S. Šiurio teigimu, bet kokiu atveju šiais metais imtis veiksmų dėl rajono paplūdimių įteisinimo jau yra per vėlu.
„Nebent būtų pradėta ruoštis kitiems metams: pradėti rengti reikalingą dokumentaciją bei kitų metų pradžioje pagal galimybes nusimatyti finansavimą paplūdimiui pavenčiuose įteisinti“, – kalbėjo S. Šiurys.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Paplūdimiai – prabanga ar būtinybė?”

  1. Pimpis parašė:

    Mazeikiams nereikia nieko. Tik kuo daugiau valdžiažmogiu ir kavos gereju savivaldybejw

  2. Apolinaras parašė:

    „Įteisinus paplūdimį, atsirastu daug įvairių dalykų, problemų – taip pat. Viena iš jų – tai gelbėtojai. Bus reikalingi etatai ir darbo užmokesčio mokėjimas. Viskam bus reikalingos papildomos lėšos. “ Mažeikių seniūnas ŠARŪNAS ARMONAS „SANTARVĖ“ Nr. 499 (11015) 2021 m. birželio 29 d. Čia tai šeimininko požiūris, geriau negelbėti, nesaugoti ir nereikės pinigų mokėti gelbėtojams. Manau jeigu žmogus nuskęstu už tokius išsireiškimus būtų apkaltintas kaip tik seniūnas už tokį požiūrį į problemą ir teks pakratyti stipriau piniginę, už bent bandymą užtikrinti besimaudančių saugumą. Geriausia atitverti paplūdimį tvora nuo upės bus pigiau. Tame pačiame numeryje dėl užblokuotos stovėjimo aikštelės tarp pervažų, kad palijus šioje aikštelėje – didžiulis purvynas, o išvažiuojančios iš jos transporto priemonės teršia miesto gatves, už jų valymą tenka mokėti nemažus pinigus, todėl buvo priimtas sprendimas tokiu būdu ją uždaryti, taip paaiškino seniūnas. Čia tas pats, kaip kambaryje sušluoti šiukšles į kampą ir tą kampą atitverti. Nejaugi seniūnas neturi galių priversti šiūkšlintojus išvalyti savo purvą, arba išvalyti ir pateikti šiūkšlintojams sąskaitą. Kažkaip seniūnas nuleido sparnus prieš problemas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto