Paplūdimių vanduo nebus tiriamas

Mažeikių miesto paplūdimyje informacijos apie vandens kokybę lankytojai neišvys. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Teikti paraiškas ir gauti finansavimą maudyklų vandeniui tirti buvo kviečiamos visos seniūnijos. Tačiau tokia galimybe pasinaudoti panoro tik Laižuvos ir Šerkšnėnų seniūnijos. Kitos nusprendė, kad jokių grėsmių dėl maudyklų vandens nėra, nes pastaraisiais metais naujų taršos šaltinių neatsirado.
Medikai įspėja gyventojus atsakingai rinktis vandens telkinius, nes per vandenį gali plisti įvairios užkrečiamosios ligos. Ypač pavojinga užterštame vandenyje maudytis vaikams, pagyvenusiems žmonėms bei nėščioms moterims.

Oficialaus paplūdimio nėra

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja: Lietuvoje oficialus maudymosi sezonas trunka nuo birželio 1-osios iki rugsėjo 15 d.
Centro specialistai primena, kad saugiausia maudytis savivaldybių prižiūrimose maudyklose, kuriose periodiškai atliekami vandens tyrimai, yra įrengti tualetai, šiukšlių dėžės, kitos tvarkai, švarai ir saugumui palaikyti būtinos priemonės.
Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė informavo, kad pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nuostatas vandens tyrimai privalomi tik oficialiose maudyklose.
Mažeikių rajone oficialiai nėra įregistruoto nė vieno paplūdimio, nes pagal reikalavimus tai privalu padaryti tada, kai vienoje vietoje gali maudytis šimtas žmonių.

Atsiranda nemažai reikalavimų

Savivaldybės gydytoja sutinka: oficialiuose paplūdimiuose gyventojams maudytis saugiau, nes  tuomet prižiūrinčioms tarnyboms atsiranda labai daug reikalavimų – ne tik privalomi vandens tyrimai. Turi būti užtikrinti poilsiautojų higienos poreikiai, saugumas, tektų rūpintis ir paplūdimio teritorija tokiam kiekiui poilsiaujančiųjų – kad žmonės galėtų laisvai įsikurti, netrukdydami vieni kitiems. Be to, pagal Higienos normą turi būti pažymėta maudyklų teritorija, sutvarkyta aplinka, žaidimo aikštelės, įrengta mašinų stovėjimo aikštelė ir kt.
Įteisintuose paplūdimiuose būtina pažymėti vietas vaikams maudytis, kuriose ribojamas gylis, taip pat turi būti užtikrintas geriamojo vandens tiekimas, įrengtos persirengimo kabinos, reikėtų samdyti gelbėtoją, teikti medicinos paslaugas ir kt.
D. Jurkūnienė suabejojo, kad iš Sveikatos apsaugos ministerijos pavyktų gauti oficialios maudyklos statusą dabartiniam mažeikiškių pamėgtam paplūdimiui pavenčiuose.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Paplūdimių vanduo nebus tiriamas”

 1. Sraigirdas parašė:

  Brangūs kaimiečiai, ko čia plūstatės?
  Negi, pvz. į Mažeikių pliažą eina normalūs žmonės? Na gerai, kai kurie kartais nueina, bet jie turi dingti iš ten, kai bambaliniai baigia išgerti savo alų ir viešai pradeda duot į skūrą savo antroms pusėms.
  Juk negėręs žmogus nenori papulti į meilės audrų sūkurius…
  O kaip jūs, mieli kaimo gyventojai įsivaizduojate vandens tyrimą, kai tie patys bambaliniai myža nuo kranto. Ko tame vandenyje ieškot?

 2. R parašė:

  Kur tirs kad zino kad ras sriutas nesvara sarma nuo skalbenkiu is sodu.lai zaraza uzsikrecia mazeikiskiai jiem pof…..ik

 3. Mažeikiškis parašė:

  Jau atsibodo: nuvažiuoji kitus – apžvalgos aikštelės, maudyklos, privažiavimai. Patys pasenę nesimaudo, tai ir kitais nesirūpina. O pas mus nieko. Seniūnais nieko neveikia, savivaldybės taryba taip pas, o vicemerės tik šakočiams teikt. Meras jau antra kadencija. Kas nuveikta?
  Telšiai tvarkomi, Plungė – Plateliai – maudyklos, privažiavimai. Turime puikų ežerą – Plinkšių, kuris baigia užželt, o prieigomis niekas nesirūpina.

 4. as parašė:

  Slykstus melas! Pasidomekite, kiek yra irengta oficialiu maudyklu Plunges rajone! Niekas nereikalauja, kad simtai zmoniu tilptu! Reikia tik valdziazmogiu NORO! Bet kam jiems tai? Maudykloms reikia skirti lesu, reikia jas priziureti, tirti vandeni! GEDA MAZEIKIU VALDZIAZMOGIAMS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto