Paplūdimys: per menkas ar per brangus?

Iš dar pernai stovėjusios gelbėtojų trobelės beliko tik strypai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kasmet skęstančiųjų tiek rajone, tiek Lietuvoje nemažėja. Be gyventojų švietimo, viena iš galimybių sustabdyti vis didėjantį skenduolių skaičių – įteisinti paplūdimius. Šiems taikomi ypatingi įrengimo, aptarnavimo ir saugumo reikalavimai, o tai padėtų išvengti skaudžių nelaimių.
Mažeikių valdžios manymu, šiuo metu turėti oficialų paplūdimį nėra galimybės.


Skestančiųjų daugėja

Augantis skenduolių skaičius verčia sunerimti ne tik specialiąsias tarnybas, bet ir gyventojus. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos  (VPGT) duomenimis, šiemet visoje Lietuvoje iš vandens telkinių buvo ištraukti 96 žmonės, kai pernai per tą patį laikotarpį buvo 86 skenduoliai, o užpernai 76.
Ne ką geresnė padėtis ir Mažeikių rajone. Praėjusią savaitę gelbėtojai iš vandens ištraukė jau septintą skenduolį – tiek žmonių rajono vandens telkiniuose nuskendo šiemet (pernai iki to laiko buvo nuskendęs tik vienas žmogus).
 VPGT vykdo nemažai įvairių prevencinių programų, siekdama šviesti žmones bei informuoti apie pavojus vandenyje. Šiemet viena tokių programų – vaikų mokymai.
„Ugniagesiai gelbėtojai vyksta į vaikų stovyklas, kitas sueigas ir moko vaikus, kaip saugiai elgtis vandenyje ir prie jo“, – apie vykdomas programas pasakojo VPGT Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus specialistė Laura Valauskienė.
Kitas būdas apsaugoti žmones – įteisinti paplūdimius, nes tai įpareigotų valdžią itin atidžiai juos prižiūrėti.


Žmonės netilptų

Mažeikių savivaldybės gydytojos Irenos Vaicekavičienės manymu, šiuo metu Mažeikiuose net teoriškai nėra tokios vietos, kur būtų galima įrengti maudyklą.
„Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, ar rajone yra galimybė tokią maudyklą įrengti, nes Higienos normoje nurodoma, kad maudykla yra tokia vieta, kurioje vienu metu gali maudytis šimtas žmonių“, – apie įteisinimo galimybes kalbėjo gydytoja.
Šiuo metu galioja Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, kuriuo seniūnijos įpareigojamos užtikrinti paplūdimių priežiūrą, todėl iš ten ir turėtų kilti iniciatyva.
„Žinome, kad mažeikiškiai ten mėgsta maudytis, tačiau pagal Higienos normą nėra jokio pagrindo tą vietą įteisinti kaip maudyklą“, – tvirtino specialistė, be kita ko pridūrusi, jog įteisinimas – tai yra didžiulis darbas.

Ką apie paplūdimių įteisinimą galvoja mūsų rajono seniūnai, kaip ši problema sprendžiama kaimyniniuose rajonuose, skaitykite antradienio „Santarvėje“. 

10 Atsakymų į “Paplūdimys: per menkas ar per brangus?”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  NESVARUS vanduo! Serksnenu pliazas grazesnis ir vanduo kur kas svaresnis…

 2. Miunchauzenas parašė:

  Šitie strypai labai bjauroja bendrą vaizdą, gadina vaikų estetinį skonį, nemaloniai nutekia, bet Mažeikių neosovietinei nomenklatūrai į tai nusispjauti, jie užsiėmę, matyt, „money-money“ perkaitimu iš svetimos kišenės.

 3. :( parašė:

  Vakar kaip tik su vyru ejom vakare pasivaikscioti senaisiai vaikystes keliukais ( nuo 6 vid. stadiono pro ,,Aitvaro,, kalniuka link papludymio. Apgailetina ! Apie kokius papludymius kalbate, jei musu praeitame ruose zole man virs galvos.Sustoje net fotografavomes,tokios nebuvome mate.Ir taip priziurimas musu miestas. Vyras dar pajuokavo,kad vaiku zaidimu aiksteleje tik vienas tualetas dar pilnos komplektacijos stovi.Zaidimu aiksteles be supyniu. Atsimerkite ponai higienistai. Pradekite grazintis nuo kito galo.Geda nuo kaimynu Telsiu, apie kitus svecius net nekalbu.

 4. Dzo parašė:

  O kodel negalima padaryt pliazo tvenkinyje prie stadiono? Reiktu biski pasistengt ir….yra papludimys ir vanduo maziau uzterstas ir zmonems gerai ir tas 100 zmoniu pilnai tilptu

 5. DONATAS parašė:

  Ką čia š….. malat apie prikakota-smirdančią Ventą ir kažkokį paplūdimį,Tai jug srutos jau pradeda tekėti nuo Kuršėnų,po to fekalijos suteka iš Papilės,Gyvuolių,Daubiškių gyvenviečių,Viekšnių miestelio – neturinčių valymo įrenginių,dar prideda Krakių gyvenvietė,sodai Rasa,Raselė ir finale dar užtvirtina Voverių gyvenvietė,šalia esančios sodų bendrijos.IR PO VISŲ ŠITŲ TERŠĖJŲ JŪS DAR NORITE TURKŠTIS TAME DUMBLYNE?Galite statyti belenkiek gelbėjimo stočių,bet aš tokiame“krikštoliniame“ vandenyje nesiruošiu maudytis ir siūlau kitiems labai pagalvoti?Palekiu iki Plinkšių,Platelių.Kaip ne kaip ten vanduo prisisiotas ženkliai mažiau.Protingi žmonės Jums tarp eilučių signalizuoja apie papludimio neregistravimą ir gal dabar suprasite kodėl?Balčiūnas eilini kartą paleido antį savo elektoratui:Ir kaip ta valdžia nesirūpina……..?Būčiau aš(Balčiųnas)išfiltruočiau Ventos vandenį ir visi plotų katutes…………..?

 6. Mažeikiškė parašė:

  Šaunuolis buvo ankstesnis seniūnas Užkuras, jis rūpinosi paplūdimiais: buvo ir gelbėtojai ir tvarka. Gėda Mažeikių valdžiai: paplūdimiai metvarkyti, Plinkšiai, kaip ir Venta baigia užželti….
  Reikėtų pasimokyti iš Plungės ar Telšių kaip gražinti savo gamtą ir prižiūrėti paplūdimius.
  p. Vaicekavičiene, ne teisės aktai lemia ar paplūdimiai prižiūrėti, o žmogiškas požiūris į gyventojus ir jų poreikius.

 7. O jau ka galima parašė:

  maudykloje vogti?! Upes vandeni?

 8. patarimui parašė:

  Kur mažai galima pavogti , tai tuom tegul rūpinasi „vienas lauke karys“ ?

 9. Patarimas parašė:

  manau, kad siuo atveju vertetu papluseti tai tetai, kuri save tituluoja kaip „viena lauke kari“. Tai butu tikrai geras, prasmingas ir grazus darbas apie kuri jau buvo kalbeta (rasyta). Viliuosi, kad buvo suvokta darbo savoka, todel jau galima zingsniuoti i prieki – pagalvoti ka butu galima nuveikti Mazeikiu miesto ir ju gyventoju gerovei. Papludimys ir maudykla tikrai yra reikalinga Mazeikiu miestelio gyventojams, todel linkiu sekmes igyvendinant sia grazia ideja, uz kuria daug kas bus dekingas

 10. Aleksandra parašė:

  …“ tvirtino specialistė, be kita ko pridūrusi, jog įteisinimas – tai yra didžiulis darbas.“ Vis postringavimas. TAI PRADĖKIT DIRBTI po kelmais pagaliau. Kol ateina į valdžią, rėkauja – mes darysim taip, anaip, kitaip. Kai patenka į valdžią politikai atsibunda, lyg su mietu į galvą gavę, pasirodo tai didžiulis darbas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto