Paramą labiausiai skurstantiems gyventojams administruos SADM

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šalies gyventojams parama maisto produktais bus skiriama iš naujai įsteigto Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskirta vadovaujančia institucija, atsakinga už paramos administravimą.

Pradės viešuosius pirkimus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vasario pradžioje parengė nacionalines taisykles ir skiria finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų, kad būtų pradėtos vykdyti viešųjų pirkimų procedūros maisto produktams įsigyti.
Už maisto produktų įsigijimą 2014 m. yra atsakinga valstybės įmonė Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra.

Remia nacionalines sistemas

Lietuvoje parama maistu pasieks gyventojus, kurių vidutinės mėnesinės pajamos siekia iki 1,5 dydžio valstybės remiamų pajamų (t. y. 525 Lt) su galimomis išimtimis.
Lietuvai šio fondo įgyvendinimui 2014–2020 m. programavimo laikotarpiu yra skiriama 264 mln. Lt.
Naujojo Europos pagalbos labiausiai skurstantiems fondo tikslas – skatinti socialinę sanglaudą ES, padedant siekti strategijos „Europa 2020“ tikslo sumažinti žmonių, kuriems gresia skurdas ir / ar socialinė atskirtis, skaičių bent 20 mln., remiant nacionalines sistemas, pagal kurias, pasitelkus partnerių organizacijas, teikiama nefinansinė pagalba labiausiai skurstantiems asmenims.

8 Atsakymai į “Paramą labiausiai skurstantiems gyventojams administruos SADM”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Toks jausmas,kad zmones eina i dirbtuves pasiimti grebliu… maistas tokiose patalpose? O kaip su ziurkem? O kaip san.tarnyba mano?

 2. to zuzei parašė:

  Tu nepavydek! Jeigu jau bedarbis ar sunkiai gyvenantis , tai nereiskia,kad turi buti apsileides/! O senukams,kurie neisgali isilaikyti 2-ju kamb.buto,reiketu ieskotis mazesnio ir pigesnio gyv.ploto. Siuo metu daug vargstaniu ir sunkiai issilaiko butus,toks jau tas gyvenimas … Butas,greit taps prabangos dalyku…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Geresnes patalpos dalinti maisto produktus zmonems jau neberado? Kas ,jie ne zmones,jeigu jau sunkiai gyvena,o atrodo,kad butu kuo nusikalte? Taip kaliniams tik… Tiesiog,truksta zodziu!!!

 4. aaa parašė:

  kada bus dalijami maisto produktai?????

 5. inga parašė:

  kada prades dalinti maisto produktus?

 6. zuzė parašė:

  Manau, kad ne visais atvejais ta parama reikalinga. Neržinau ar dabar tebėra toks įstatymas, kai žmogui neišgalinčiam susimokėti už butą savivaldybės sprendimu būdavo padengiama dalis įsiskolinimų. Tačiau būna taip: močiutė negali susimokėti skolos, giminaičiai – anūkai, duktė irgi negali padėti, bet močiutė gyvena 2 kambarių bute. Du invalidai negali susimokėti už butą, įsikolinę, nėra kas padeda, bet gyvena 3 kambarių bute. Tai tegul tokiais atvejais žmogus keliasi į kuklesnį, mažesnį. Ateina pašalpos motina vaikui, bent 3 auksiniai žiedai, plaukai 2 spalvom nudažyti, kosmetika, dar ir automobilis ir t.t. Jei neturi iš ko maisto nusipirkti, mažiau leiski tokiems dalykams.

 7. Darius parašė:

  Sutinku , kad yra būtina tokia parama……….bet tegul institucijos patikrina tam kam duoda šia paramą. kadangi manau apie 35 procentus gavėjų yra tokie kuriems visiškai jos nereikia………bet ima kadangi duoda.

 8. BARNIS parašė:

  KOKE VALDZIA ISIRINKOM PRIE TOKIO LOVIO IR STOVIM PATIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto