Parašus už valstybinę kalbą rinko ir mažeikiškiai

ELTOS nuotrauka

Viešojoje erdvėje sklandant ginčams ir diskusijoms apie įstatymą dėl vardų ir pavardžių rašymo Lietuvos piliečių pasuose ir asmens tapatybės kortelėse, žmonės buvo kviečiami palaikyti pilietinę iniciatyvą „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“. Buvo renkami parašai siekiant, kad Seimas svarstytų projektą, pagal kurį piliečių pasų pagrindiniame puslapyje, kaip ir dabar, asmenvardžiai būtų rašomi tik valstybine kalba. Kaip alternatyva siūlyta, kad, piliečiams pageidaujant, kitų įrašų puslapyje arba kitoje tapatybės kortelės pusėje būtų leidžiama įsirašyti vardus ir pavardes ir kitomis  kalbomis.

Reikalingi parašai surinkti

Trečiadienį piliečių iniciatyvinės grupės „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ atstovai vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė per du mėnesius surinktus Lietuvos piliečių parašus.
Kristina Kirslienė, viena iš pilietinės iniciatyvos koordinatorių, „Santarvei“ patvirtino: akcija įvyko, surinkta daugiau nei 50 tūkst. parašų, reikalingų tam, kad Seimas būtų įpareigotas svarstyti  parengtą Asmens tapatybės ir paso įstatymo 5 straipsnio pakeitimo projektą.
„Stengėmės, kad apie šią iniciatyvą sužinotų visa Lietuva, nes tikslas ir buvo toks, kad žmonės žinotų, kas vyksta. Jeigu yra valstybė, tai turi būti ir valstybinė kalba. O dėl to, kad asmens dokumentuose asmenvardžiai turi būti nurodyti valstybine kalba, sulaukėme skambučių ir iš tautinių mažumų atstovų, kurie išreiškė pritarimą ir palaikymą“, – „Santarvei“ kalbėjo K. Kirslienė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Parašus už valstybinę kalbą rinko ir mažeikiškiai”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    kada ir kurs parašai rinkti Mažeikiuose? Neteko girdėi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto