Parduodant automobilį sutartyje bus privaloma nurodyti jo trūkumus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo lapkričio 1-osios motorinės transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartyje bus privaloma nurodyti duomenis apie parduodamą transporto priemonę ir jos trūkumų sąrašą.
Šio sąrašo projektą parengė Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (VKTI).

Projekte numatyta, kad sudarant motorinės transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį turės būti nurodoma transporto priemonės gamybinė markė, komercinis pavadinimas, identifikavimo numeris, rida, ar galioja transporto priemonės privalomoji techninė apžiūra, eismo ar kiti įvykiai, kuriuose motorinė transporto priemonė buvo apgadinta per laikotarpį, kurį pardavėjas buvo šios transporto priemonės savininkas, taip pat visi kiti pardavėjui žinomi eismo ar kiti įvykiai, kuriuose transporto priemonė buvo apgadinta.
Taip pat numatyta, kad sudarant motorinės transporto priemonės pirkimo-pardavimo sutartį turės būti nurodomi transporto priemonės trūkumai: stabdžių sistemos (pvz., ar veikia stovėjimo (rankinis) stabdis, ar kitoms stabdžių sistemoms reikia remonto); vairo mechanizmo ir pakabos elementų (pvz., ar pakabos ir vairo elementams reikia remonto); apšvietimo ir šviesos signalizavimo įtaisų (pvz., ar nėra pažeisti apšvietimo ir šviesos signalizavimo įtaisai, ar jie tinkamai veikia); vairuotojų ir keleivių saugos sistemų (pvz., ar įrengti saugos diržai, saugos oro pagalvės); dujų išmetimo sistemos (pvz., ar transporto priemonės dujų išmetimo sistema nėra pažeista, ar nėra pašalinta išmetamųjų dujų neutralizavimo įranga).
Tikimasi, kad minėtos informacijos nurodymas leis transporto priemonės pirkėjui geriau įvertinti įsigyjamą transporto priemonę. Trūkumų sąrašas atspindės pagrindinius transporto priemonės aktyviosios ir pasyviosios saugos elementus, būtinus, kad bet kokia transporto priemonė, dalyvaujanti eisme, būtų saugi visų eismo dalyvių atžvilgiu. Transporto priemonės duomenų ir trūkumų sąrašas padės ugdyti asmenų, parduodančių transporto priemones, sąžiningą ir atsakingą elgseną pirkėjo atžvilgiu, o pirkėjams bus aiškiau ir lengviau pasirinkti.

One Reply to “Parduodant automobilį sutartyje bus privaloma nurodyti jo trūkumus”

  1. prie susisiekimo ministerijos parašė:

    REIŠKIA TECH,APZIURAS ATLIKINES PATYS PILIECIAI.NA NORS UZ TAI VALIO.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto