Parduodi žemę? Rašyk laiškus!

Dėl žemės pardavimo naujovių darbo padaugėjo ne tik žemėtvarkininkams, bet ir paštui. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rajono gyventojai, gavę laiškus su siūlymais už atitinkamą kainą pirkti žemės sklypus, sunerimo – ar čia nėra kokios sukčių pinklės.
Nacionalinės žemės tarnybos Mažeikių skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus nuramino: iš tikrųjų tai – oficialūs dokumentai, informuojantys apie jų pirmumo teisę įsigyti kaimyno parduodamą sklypą.
Žemės savininkai įsikišimą į jų turto pardavimą vertina kaip jų teisių pažeidimą.
Nuo šių metų įsigaliojo Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinasis įstatymas, reikalaujantis apie kiekvieną parduodamą žemės sklypą raštu informuoti pirmumo teisę turinčius pirkėjus.
Pirmumo teisę įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę ta kaina ir sąlygomis (išskyrus varžytynes), kuriomis ji parduodama, turi: parduodamo žemės sklypo bendraturčiai, sklypo naudotojai, oficialiai naudoję šią žemę žemės ūkio veiklai ne mažiau kaip vienerius metus, asmenys, nuosavybės teise turintys žemės ūkio paskirties žemės sklypą, kuris ribojasi su parduodamu žemės ūkio paskirties žemės sklypu.
Z. Šimkus paaiškino, kad visiems galimiems pirkėjams, turintiems pirmumo teisę į parduodamą sklypą, Nacionalinė žemės tarnyba siunčia pranešimus. Juose nurodoma, kas ir kiek žemės parduoda, kokiomis sąlygomis ir kokia parduodamos žemės kaina. Taip pat nurodoma, ar sklypas nėra įkeistas bankui, ar nėra kitų naudojimo apribojimų.
„Mes nesikišame į kainos dydį. Privačios žemės savininkas, parduodamas sklypą, turi teisę nustatyti tokią kainą, kokios pageidauja. Jo nustatyta suma ir įrašoma laiške“, – paaiškino pašnekovas.
Apie šią ir kitas naujoves, aktualias žemę parduodantiems ar ją perkantiems gyventojams, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

3 Atsakymai į “Parduodi žemę? Rašyk laiškus!”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Manau,kad nereikia skubeti parduoti zemes,nes ji visada yra ir bus Turtas,kuris nepigs,bet brangs. Geriau ja nuomoti …

  2. aha to Jonis parašė:

    Turejot omeni, pries zenijantis visiems svogeriams (moters buvusiems) laiskus issiust, dar ziurek kuris meileje galuojasi. O jei dar moteris patrakusi buvo, koki pora simteliu laisku kaip nieko iseis. Ir vel nuostoliai…

  3. Jonis parašė:

    O zenijantis kazin ar dar nereikia siusti panasiu laisku o tai sugalvosi zenytis ir paaiskes kad pazeidi istatyma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto