Pareigūnai dalijo detektorius ir tikrino krosnių būklę

Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka

Pastarosiomis dienomis Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai vykdė akciją „Kūrenkime saugiai“.

Dalijo detektorius

Prevencinė akcija tęsėsi keturias dienas. Priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai važinėjo po seniūnijas kartu su jų socialiniais darbuotojais bei Savivaldybės Civilinės saugos skyriaus specialistu Antanu Murausku.
Poskyrio pareigūnai pasidžiaugė, kad Savivaldybė surado lėšų įsigyti 50 autonominių dūmų detektorių. Toks dūmų detektorius turi nemažai privalumų – gana ilgą laiką jis veikia autonomiškai, paprastai tvirtinamas prie lubų, lengva pakeisti baterijas. Dūmams pasklidus, suskamba garsus aliarmo signalas. Detektoriaus kaina, palyginti su nauda ir galimais gaisro nuostoliais, yra nedidelė ir prieinama visiems gyventojams.

Padėjo patarimais

Akcijos metu buvo lankytos vargingiausios bei socialinės rizikos grupių šeimos, seneliai. Specialistai taip pat apžiūrėjo ir įvertino šildymo krosnių būklę, dūmtraukius, patarė, kaip saugiai eksploatuoti krosnis.
„Išaiškėjo dvi pagrindinės problemos. Daugelio krosnių mūro siūlės yra išbyrėjusios, todėl kyla pavojus, kad ant grindų iškris žiežirbų ir sukels gaisrą. Antra problema – dėl nusidėvėjimo vos laikosi krosnių durelės. Priminėme žmonėms, kad dūmtraukius būtina išvalyti prieš kiekvieną šildymo sezoną arba kartą per ketvirtį“, – pastebėtus trūkumus vardijo Priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Mindaugas Gaurilavičius.
Tai, kad prevencija būtina, liudija statistika: šiais metais dėl krosnių eksploatavimo taisyklių pažeidimo jau kilo 12 gaisrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video