Pareigūnai pagerbė ilgametį policijos rėmėją

Mažeikiškiai policijos bendruomenės pareigūnai už savanorystę padėkojo policijos rėmėjui Vaclovui Akavickui (viduryje). Nuotrauka iš policijos archyvo

Mažeikiškiai policijos pareigūnai pagerbė Vaclovą Akavicką, jau dvidešimt metų jiems padedantį užtikrinti viešąją tvarką. Jurginų ūkyje ūkininkaujantis vyras yra policijos rėmėjas ir Dingailų kaimo „Saugios kaimynystės“ grupės pirmininkas.

Suderinti nėra sunku

Paklaustas, kodėl prieš dvidešimt metų parašė pareiškimą tapti policijos rėmėju, V. Akavickas „Santarvei“ atsakė daug negalvojęs: jo giminėje buvo ne vienas vyras, dirbęs tiek milicijoje, tiek policijoje, jis pats matė, koks tai yra darbas, ir suvokė: norint, jog būtų tvarka, vien pareigūnų indėlio neužtenka.
„Buvau ir draugovininkas, vėliau tapau policijos rėmėju. Nuo to mano ūkis nenukenčia – kai nori, viską gali suderinti, juolab dabar, kai jurginai jau nurauti“, – kalbėjo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnų padėkos už ilgametę pagalbą sulaukęs dingailiškis.

Daugiausia darbo vasarą

Policijos rėmėjai – tai savanoriai policijos pagalbininkai, kurie padeda palaikyti viešąją tvarką, užkerta kelią nusikalstamoms veikoms ar kitiems pažeidimams.
Pretendentams taikomi tam tikri reikalavimai – asmuo turi būti nepriekaištingos reputacijos ir neteistas. Lietuvos policijos rėmėjų veiklos teisinius pagrindus, jų teises, pareigas, socialines garantijas ir atsakomybę nustato Lietuvos Respublikos rėmėjų įstatymas.
„Jeigu jau pasiryžai tapti policijos rėmėju, tai tam turi skirti savo laiko – per metus vidutiniškai po 170–180 valandų padėdavau policijai. Dažniausiai pareigūnams padedame vasarą, kai vyksta įvairios šventės, tada ir šeštadienį, ir sekmadienį tenka jose pabudėti, ne kartą drauge su pareigūnais vykau patruliuoti nakties metu“, – pasakojo ūkininkas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Pareigūnai pagerbė ilgametį policijos rėmėją”

 1. As parašė:

  Ar tik ne tas pats draugelis trikojus stato ???

  1. onte parašė:

   O koks tau skirtumas kas stato – babūnė tavo ar policininkas?

  2. Kolumbas parašė:

   Tas pats

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video